Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Le tudom cserélni a vállakozás...

Le tudom cserélni a vállakozásom áramszolgáltatóját?

Figyelt kérdés
Rengeteg villanyat fogyaszt a kisvállakozásom. Gondoltam megkérdezem, tudnám-e esetleg mástól venni az áramot mint a helyi áramszolgáltatótól. Milyen tapasztalatok vannak ezzel kapcsolatosan?
2011. júl. 1. 11:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha van helyben másik áramszolgálató is, akkor igen, ha nincs, akkor nem. Bár ha lenne, elég valószínű, hogy bombáztak volna már az ajánlatokkal. Nálunk vezetékes telefontársaság van több, és hetente legalább egyszer megkeres valamelyik, hogy pártoljunk át hozzájuk. Amúgy az áramszolgáltatásra nemigen jellemző, hogy több cég is lefedi ugyanazt a területet. Ha nagyvárosban élsz, talán esélyesebb. Az önkormányzatnál kérdezd meg, hányan működnek ott.
2011. júl. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Elvileg le tudod cserélni. Kérdés, hogy érdemes-e?

Mennyit fogyasztasz havonta és milyen a csatlakozás teljesítménye?


Ha a csatlakozás teljesítménye 39 kW (3x63 A) vagy kisebb akkor egyetem szolgáltatásra vagy jogosult. Ha ennél nagyobb akkor neked már most is versenypiaci áron adják az áramot.


Ha egyetemes szolgáltatásra vagy jogosult, akkor erről le mondhatsz és kérhetsz ajánlatot bármelyik szolgáltatótól szabadpiaci tarifára. Szerintem ezt nem érdemes, mert tuti drágább lesz, mint az egyetemes tarifa.


Ha nem vagy jogosult egyetemes szolgáltatásra, akkor pedig mindenképpen kérjél ajánlatot a többi áramszolgáltatótól is. Versenyezni fognak érted, mint a bankok.


Amúgy a havi 100ezres villanyszámla például nem sok. Azzal még nem érdemes mozdulni.

2011. júl. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm hasznosak voltak az eddigi válaszok. 3x63 A feletti a csatlakozási teljesítmény egyébként és az éves fogyasztás pedig olyan 50.000 kWh körüli.
2011. júl. 5. 09:19

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!