Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Másodállású egyéni vállalkozás...

Másodállású egyéni vállalkozásba milyen adóforma, és milyen terhek vannak?

Figyelt kérdés
Sziasztok, szeretnék indítani egy másodállású egyéni vállalkozást, amivel weblap készítést szeretnék számlázni, átlagban havi 200-300 ezer forintos bevétel lenne, ahogy olvastam az átalányadó lenne a legkézenfekvőbb. Ennek ha jól tudom SZJA és HIPA-t kell fizetni? Ha ilyen bevételem lenne egész évben akkor ÁFA mentes az egész ugye? Vagy Ti mit ajánlanátok ?

#adózás #egyéni vállalkozás #vállalkozás #másodállású egyéni vállalkozás
tegnap 09:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Ilyen bevétellel a mentes határig nem fizetsz semmit a NAV felé, a mentes határ felett pedig szja-t, tb-t és szochot is fizetsz. Az áfamentességből nem fogsz kifutni. Hipát is kell fizetni, igen, attól függően, hogy hol lesz a székhelyed.
tegnap 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mentes határ akkor az a évi 12 millió? Az alatt ha jól értem csak HIPA?
tegnap 09:57
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem, nem jól érted. A 12 milliós határ csak áfára vonatkozik. De esetedben az nem is 12 millió lesz, mert azt napra arányosítani kell.

Az átalányadós mentes határ idén a te tevékenységedre 2.668.000 Ft.

tegnap 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Akkor ez a 40%-os költséghányadba esik a tevékenység ugye? És ha túl lépem ezt a 2.668.000 forintot esetleg, akkor?
tegnap 10:09
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen, 40-es. Ha túlléped, akkor szja, tb és szocho.
tegnap 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, akkor csak az utána lévő befolyt összegből kell fizetni?
tegnap 11:07
 7/7 anonim ***** válasza:
A NAV felé igen.
tegnap 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!