Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogy adózzak az eladott...

Hogy adózzak az eladott termékek után, ha nekem sincs róla papírom, honnan vannak?

Figyelt kérdés
Egyelőre csak elméleti a kérdés. Szeretnék nem most, de a közeljövőben egy webáruházat nyitni. (hogy pontosan milyet, még nem tudom és most lényegtelen is) Sokszor vásároltam már külföldről interneten és ugye nem kapok számlát, de ez eddig nem is hiányzott. Párom, aki vállalkozó (csak teljesen már témában, szóval ilyesmihez nem ért) pedig megkérdezte, hogy mégis hogy adóznék az eladott termékek után, ha nincs semmi papírom arról, honnan vannak és mennyiért???
2011. jún. 30. 15:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Ezért megb@sznának, hiszen ez fekete import, ha számla (és VÁM + ÁFA) fizetés nélkül importálsz külföldről.


Amúgy nekem még a kínaiak is küldenek számlát - ha kérek.

2011. jún. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Saját webáruházat úgy nem nyithatsz, hogy ebayezel és magánszemélyként kapott terméket továbbadod, mert a vámosok "felakasztanak". A vaterások közül is már egy párat meglátogattak a külföldi csomagok miatt.
2011. jún. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Jó, én ezt értem, hogy nem lehet, az volt a kérdés, hogy HOGY LEHET adózni??

Érdkelni azért nem érdekelt eddig, mert magamnak rendelek minden félét, ami kell, úgy tudom ez legális. Viszont azért is írtam, hogy elméleti a kérdés, hogy ha eladni szeretnék, az után hogy tudok adózni? Vagy a külföldől rendelés kilőve, ha nem adnak számlát? :-(

2011. jún. 30. 16:27
 4/6 anonim ***** válasza:

Unión kívülről érkezőkre vámot kell fizetni, ami elég magas. Kis tételnél gyakorlatilag a szállítási költségeket nézve nem nagyon éri meg.

Adózni az eladott termék után kell, magyarul neked kell számlát kiállítanod és az alapján..

2011. jún. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ilyenkor az a teendő, hogy rendelsz, kérsz számlát. a számlával mikor megérkezik elmész a VÁM-ra és befizeted a VÁM-ot és az ÁFÁ-t a termékre.

Ha olyan a termék lehet, hogy engedélyeztetni kell a termék EU-n belüli forgalmazását (pl. élelmiszer, elektronikai cikk, stb..)

2011. jún. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nyilván, ha üzletszerűen akarsz értékesíteni, akkor vállalkozóvá kell, hogy váljál. Ha külföldről veszel valamit kell számlát kérned róla, hiszen az alapján tudod elszámolni a vállalkozásodba. Ha nincs róla számlád, akkor nem tudod elszámolni, nem tudod készletre venni az árut, és nem létező árut ki sem tudsz számlázni, el sem tudod adni.
2011. jún. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!