Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egyéni vállalkozó szeretnék...

Egyéni vállalkozó szeretnék lenni?

Figyelt kérdés

Egyéni vállalkozó szeretnék lenni ruhákat értékesítenék interneten.

Milyen adózásra számíthatok (menyit és, hogy kell adóznom? )

Miket tudok elszámoltatni?

Kereskedő végzettség szükséges-e?


Tudom könyvelőhöz kéne mennem de ciki lenne úgy beállítani, hogy nem sok mindent tudok :(


Segítségeket előre is köszönöm!


ui: ha lehet példákat is írjatok az adozáshoz


2011. jún. 30. 06:32
1 2
 11/13 anonim válasza:

01:19 vagyok

A vállalkozásom elején vállaltam, hogy csóró maradok (5 milla alatt), így áfából kimaradok. Diákként mindenféle havi járulékot sem kell fizetnem. Az egyetlen dolog amit fizetek az az SZJA évente. Korábban adom le, kétszer hosszabb és az első évben befizettem 1500 forintot. Persze az egyetemi dolgokat (nyomtató, monitor, papír, táska, bátyám öltönye) elszámoltam költségnek, ezzel is kevesebb papíron a profitom és így is kevesebbet kell adóznom utána, meg egyébként is megvettem ezeket.


Tudtommal egy Kftnek nagyobb a fenntartási költsége is. Havi szinten vallasz be, havi szinten kell könyvelőt is fizetni, meg a könyvelő is drágább lesz. A kezdet is drágább, cégbejegyzés ügyvéd stb..


Én ügyfélkapun keresztül lettem egyéni vállalkozó kemény 0 Forintból. Nem látok el semmiféle olyan tevékenységet, amihez kellett volna erkölcsi bizonyítvány, nem váltottam ki az vállalkozó igazolványt, van helyette egy hitelesített nyomtatványom. Vennem kellett egy számlatömböt és egy másik hosszú nevű füzetet, amiben vezetem a számlatömböket.


Ha kézzel írsz számlát, akkor nem kell számlázó program csak egy számlatömb (300 Ft körül).


Sztem kezd egyéni vállalkozóként, aztán határ a csillagos ég!


Én Pest környéki vagyok, ha akarsz beszélni személyesen akkor megkeresel.


Légy gazdag és tarts el!

2011. júl. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

11:16-os egyéni vállalkozó szeretnék lenni nem akarok a 0-áról KFT-t alapítani!

Az ingyenes működő webshopt, és a kalkuláló táblázatot küld el.


13:49-es

"A vállalkozásom elején vállaltam, hogy csóró maradok (5 milla alatt), így áfából kimaradok."

ezt, hogy ítélik meg induló vállalkozások esetén?

és az 5milla alatt az éves szint?

másodállásba lennék én vállalkozó amikor is elvileg ugyan annyit vagyis azokat kel befizetnem mint egy diák egyéni vállalkozónak!


"Sztem kezd egyéni vállalkozóként, aztán határ a csillagos ég! "

Ez lenen a cél :D


email címem, ide írjatok:

gyakorikerdesekk@citromail.hu

2011. júl. 3. 14:14
 13/13 A kérdező kommentje:
ha nem titok 11:16-os te milyen téren vállalkozól? vagy neked KFT-d van?
2011. júl. 3. 14:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!