Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egyéni vállalkozó szeretnék...

Egyéni vállalkozó szeretnék lenni?

Figyelt kérdés

Egyéni vállalkozó szeretnék lenni ruhákat értékesítenék interneten.

Milyen adózásra számíthatok (menyit és, hogy kell adóznom? )

Miket tudok elszámoltatni?

Kereskedő végzettség szükséges-e?


Tudom könyvelőhöz kéne mennem de ciki lenne úgy beállítani, hogy nem sok mindent tudok :(


Segítségeket előre is köszönöm!


ui: ha lehet példákat is írjatok az adozáshoz


2011. jún. 30. 06:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nem ciki járatlan emberként járatosoktól segítséget kérni.

Havi 30-40ezer körül minden hónapban kell tejelni és nem érdekel senkit, hogy egyáltalán volt-e bevételed. Ev-ként legalább a minimálbér járulékait.

Nem egyszerű dolog,


üdv

egy volt egyéni vállalkozó

2011. jún. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

szia!


én EV vagyok egy éve, 19 évesen kezdtem, hát nem rózsás. sokaknak mikor panaszkodom, hogy 30-40ezret ki kell fizetnem, azzal vágnak vissza, hogy nekik is, csak a munkáltató rendezi. igenám, de nekünk nincs fix fizetés, akkor is ennyi, ha egy vasat nem termeltél. cink.

néha csúszok a csekkekkel, de muszáj befizetni őket. mivel én költségként rengeteg dolgot elszámolhatok, mivel fodrász vagyok (anyag, hely, rezsi, stb), így nincs általában szja, csak 26520 nyugdijjárulék, és 8190 TB. vagy valami ilyesmi. plusz 60+rezsi a helyért. neked azrt lenne jó, mert helyköltés nincs, viszont ugyanúgy elszámoltathatnád az internetet, a rezsit.

2011. jún. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Mind 2 válasz nagyon jó köszi nektek!

20 éves vagyok kb 3-4éve árulgatok ruhákat interneten (aukciós oldalakon saját weblapon..stb) és nagyon szeretek ezzel foglakozni és hasznom is van belőle és mostmár szeretnék fő vagy esetleg mellék állásba mint vállalkozó ezzel foglalkozni. Igazándiből azzal nem vagyok tisztában, hogyha PL: veszek egy terméket 6.000Ft be és eladom 10.000Ft eb akkor menyit kel adóznom? és majd a későbbiekben menyit igényelhetek vissza?

Illetve, hogy tudok elszámoltatni pl rezsit?

Ill jól tudom-e nem szükséges internetes kereskedéshez kereskedői végzettség?

2011. jún. 30. 21:12
 4/13 anonim ***** válasza:
utóbbi kérdésedre sajnos én nem tudom a választ. a többihez pedig mindenképp könyvelő kell, akinek odaadod a nevedre szóló számlákat.
2011. jún. 30. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:

Én egyéni vállalkozóként programozok. Nálam a trükk annyi, hogy diák is vagyok, így a vállalkozás nekem másodállásnak minősül vagyis nem kell havi 30-40 ezret becsengetnem, mert én még diák vagyok és az egyetem elintézi nekem. A másik az, hogy mivel az évi összbevételem nem éri el az 5 millát, így kértem magamnak alanyi adómentességet, szóval áfát sem fizetek (igaz nem is téríthetek vissza).


Az adómat éves szinten vallom be, mert az SZJA alapba megy a keresetem. A többi bevallásom pedig kijön nullásra, mert annyit nem keresek papíron, hogy adóznom is kelljen belőle.


Webshopot már csináltam. Nekik nem volt kereskedelmi végzettségük.

2011. júl. 1. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

akár majd nekem is készíhetsz :P :)

azt mi alapján döntik el( induló vállalkozónál) hogy 5millia alatt vagyok-e? és menyi kedvezményre jogosít ha elbírálják??,

2011. júl. 1. 02:15
 7/13 A kérdező kommentje:
ja és neked menyit kell igy fizetni nem 30-40et hanem kb mennyit?
2011. júl. 1. 02:16
 8/13 anonim ***** válasza:

Ha másodállásban csinálnád akkor inkább és ha lehet 2 fős kft és a jövedelmedet nem fizetésként veszed ki hanem osztalákklént, osztalék előlegként.

Ha webshopban gondolkozol akkor van ingyenes működő is. Ha megtetszik akkor van fizetős változata valamint hozzákapcsolódó számlázó programja.

A könyvelőt meglátogatni nem ciki. Én egy álttalam ismeretlen, nem protekcióval bemutatott könyvelőhöz mentem. Ha tök homály a könyvelés, én is ebben a cipőben jártam, el kell menni és kérdezni. Csak készülj fel rá. Amit akarsz kérdezni azt mind irogasd össze és kérdezz!

Egy cég alapötlete alapján készítettem kalkulációs táblázatot amivel elég jól belehet lőni, hogy mikor lesz rentábilis, tartja el magát a vállakozás, milyen költségek mit befolyásolnak és mikorra várható a nyereségesség. Nyilvánvaló, mint minden kalkuláció nem 100%, de alap ötletnek jó.

2011. júl. 1. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

napokban költözöm Pestre és még munkám nincs de minden kép dolgozni szeretnék és azt hallom ott aki keres az talál.. :)

tehát a 2od állás megoldható!

egyéni vállalkozóiba gondolkodnék még elejinte minden kép!

Nagyon jók a tanácsaid ígérem mind megfogadom :)

"Ha webshopban gondolkozol akkor van ingyenes működő is" erről és

"Egy cég alapötlete alapján készítettem kalkulációs táblázatot" erről a lehetőségekről bővebb információt esetleg linket tudnál adni?


egyébként naggyából fél millió induló tőkém lesz!

Nagyon kevés ez? vagy ki lehet építeni ebből is egy jól működő vállalkozást?

2011. júl. 1. 20:36
 10/13 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok:

A fél millió a kft. megalapításához, alaptőkéhez elegendő. Azt tudni kell, hogy ez az összeg megfelelő formában felélhető. De jobb ha még összeszedsz legalább ennyit.

Kell még kb 50eFt a cégbejegyzéssel kapcsolatos ügyintézésre. Ez a könyvelőtől és ügyvédtől függ.

Készíteni webshopot 0-ról indulva 100e Ft nagyságrendben mozog, alap kivitel. Ehhez még nincs kapcsolat számlázó programmal. Az plusz költség. Ha még azt szeretnéd, hogy nagyon profi legyen akkor ennek többszöröse is lehet. Az oldal minőségétől, design-tól függ, hogy az érkező látogatókból mennyi fog vásárolni feltéve ha jó az ára a terméknek.

Kell még hozzá domain név, tárhely (ingyenes vagy fizető te döntöd el), internet előfizetés, telefon. Ha nem magán lakásban oldod meg a kereskedést akkor iroda. Ezeknek a tételeknek mind van havi rendszeres illetve van amely évi egyszeri kiadás. És nem elfelejteni: reklám. Én googlit használom. Igaz más területen.

Ha érdekes akkor a kalkuláló táblázatot elküldöm. Illetve az ingyenes webshop címét.


Amit nem írtam: havonta az áfa különbözetet kell befizetned vagy visszaigényelned a kiadás-bevétel arányában. Ha fizetést veszel ki akkor annak az adó, tb és egyéb vonzatait kell befizetned. Mint egyéni vállalkozó. Kft esetén (2fős) osztalékként veszed ki a jövedelmet akkor 20% körül van amit be kell fizetned.

2011. júl. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!