Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ki es milyen alapon adhat el...

Ki es milyen alapon adhat el foldet, teruletet a holdon es mas egitesteken?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Veletlenul egy hirdetesbe botlottam a neten ahol teruleteket kinaltak eladasra a holdon. Elgondolkodtatott hogy milyen alapon adhat el valaki, (es ki?) valamit ami nem is az ove... Egyalatlan az egesz adasvetelek elejen h kerult a birtokaba? Es hogy kulonbozo orszagok torvenye egyezik ebben vagy a birtoklast talan valahol semmisnek veszik?

Azt nem tudom hogy a hirdetes valos volt-e vagy atveres de mar hallottam maskor is errol, h tenyleg van ilyen csak nem ertem hogy mukodik.

Tudja-e valaki hogy milyen torveny szerint lehet ezt tenni?


2011. jún. 30. 00:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Senki nem adhat el a Holdon semmit, mert a világegyetem egésze ún. res communis omnium usus, vagyis az egész emberiség tulajdonában levő terület. Ilyen még például a Földön az Antarktisz. Senki nem birtokolhat ott semmit, csak tudományos kutatóállomásokat lehet ott létesíteni. Ezt nemzetközi egyezmények szabályozzák.


Persze a csalókat ez soha nem zavarta. Vehetsz ott telket minden további nélkül.

Csak soha, semmelyik állam nem fogja elismerni, hogy az a tiéd :P

2011. jún. 30. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Koszi a gyors valaszt!
2011. jún. 30. 01:13
 3/3 anonim ***** válasza:

Én megkérném az ilyen ingatlanközvetítőt, hogy vigyen ki a telekhez megnézni. (Ez minden ingatlanosnál elvárható)

:-)))

2011. jún. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!