Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Miért jó a számlakérés?

Elektromann kérdése:

Miért jó a számlakérés?

Figyelt kérdés
Könyvelő mondta, hogy a vállalkozásomhoz bármi is kell (utazás, papír, stb...), kérjek számlát. Konkrétan arra lennék kíváncsi, hogy mi értelme van ennek a számlakérésnek, és mi hasznom származik belőle?
2011. jún. 29. 17:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
El tudod számolni költségként. Az a lényeg, hogy úgy adózol (sarkítva), hogy megnézik mennyi az összes árbevételed, ebből levonhatók a költségek és a többi lesz csak adóköteles.
2011. jún. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
szerintem jó lenne,ha alapvető adózási dolgokat átnéznél,mert sokat fogsz bukni,ha ilyeneket sem tudsz.
2011. jún. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
Az elsöhöz még annyit, hogy a számla bizonyitja, hogy vettél valamit, illetve fizetél valamiért - igy nem követelhetik rajtad még egyszer, adott esetben bizonyitani tudod, hogy nem lopás/csalás áll fenn, stb.
2011. jún. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Erre az alapvető adózási dolgokra kíváncsi lennék, nem tudja valaki, hol nézhetem meg?

2011. jún. 29. 18:40
 5/8 anonim ***** válasza:
Az a lényege, hogy ugye van a fizetendő adó, illetve a visszaigényelhető adó. Ez onnan jön, hogyha te vásárolsz vmit, akkor te fizeted meg az adót, de ha eladsz, akkor azt rajtad megint behajtják. Ezért a vásárlásnál felgyűjt adót visszaigényelheted, tehát levonhatod a vállalkozásod eladott termékeinek vagy mit tom én adójából, így kiküszöböljük a dupla adó fizetést. Remélem nem tévedtem, majd még írnak az okosok. :D
2011. jún. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

pl-kell egy ruha a munkádhoz ez lehet akár egy öltöny is. Ha nem kérsz számlát akkor te vetted a saját zsebedből. Ha kérsz számlát akkor elszámolod és a céged vette neked.

Nézd meg: ha kiveszel fizetést amiből megvennéd az említett öltönyt mennyi járulékot és egyéb vackot kell fizetned, hogy meg kapd a fizetésed és mennyit kell fizetned azért, hogy a vállalkozás vegye meg. Utóbbi esetben a vállalkozást 25% Áfa terheli, míg a fizetésedből megy a 25%Áfa, valamint a fizetéssel kapcsolatos egyébköltségek. Kb. 40%!

Egy matek példa: Az előbbit folytatva: 100000Ft az öltöny (bruttó) ahhoz, hogy meg vedd kell legalább 140000Ft fizetés neked.

Mivel termelsz valamit mint cég, ÁFA különbözet visszaigényelhető, így a vállalkozásnak nettó 80eFt, míg neked 100eFT-ba kerül. És nem számoltam még a 40eFt-os bérhez tartozó költséget. Kerekítve 60eFT a különbség a példánál a vállalkozás javára.

2011. jún. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A 19:45-ös amit ír, az az ÁFA-ra vonatkozik.

Ha a kérdező nem ÁFA alany, akkor az ÁFAt egyáltalán nem kell figyelembe vennie, nincs sem fizetendő, sem levonandó ÁFAja, sem ÁFA bevallása.

Valamint a kapott számlák között is lesznek olyanok, amik nem tartalmaznak ÁFAt (alanyi, tárgyi mentesek, nem ÁFA alanytól származók)

Számla viszont akkor is kell a vállalkozás folytatásának érdekében felmerült költségekről, mert (ha nem átalány adózó), akkor a számlák alapján számolhatja el a költségeit, ahogy az első írta. Valamint, ha kereskedelmi tevékenységet folytat, akkor az áru eredetét is tudja vele igazolni.

2011. jún. 30. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm ez a sok hasznos infót :)
2011. jún. 30. 19:43

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!