Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » 78000 ft-ból mennyit kell...

78000 ft-ból mennyit kell befizetnem ha vállalkozó vagyok?

Figyelt kérdés
Ha pályázati úton kapok havi 78 000Ft-ot vállalkozóvá váláshoz való segélyként, ebből az összegből mennyit kell havonta járulék és egyéb címszó alatt kiadnom? Hogy úszhatom meg a legkevesebb kiadással?
2011. jún. 17. 20:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Könyvelő, akinek fizetni szokás megmondja neked.
2011. jún. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Ha van értelme és belevágok,fizetek egy könyvelőnek. De addig csupán érdeklődök.

Viszont nem vagyok madár,tudom kinek kell fizetni.....

De én csupán egy felszínes infot kértem.

2011. jún. 17. 20:24
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha beindul a vállalkozásod, minimum 58 ezer FT-ot minden hónapban be kell fizetned. Ha van bevételed, ha nincs. Pontosan e-miatt nem vágott bele az ismerősöm.
2011. jún. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Viszont ha csöpp kis eszed van, akkor beiratkozol egy olcsó egyetem nappali szakára (az egyetem legyen 110e Ft / félév), így a vállalkozói járulékokat nem kell megfizetned, csak a kivét után az SZJA-t, és máris nem havi 58e Ft a kiadásod, csak alig 20e Ft a tandíj okán...
2011. jún. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Másrészt (ha már ilyen okos vagy), keress a net-en a bérkalkulátort, és számold ki. Akkor elkerülöd az ilyen kellemetlen válaszokat. Üdv. egy könyvelő. Én is pénzből élek.
2011. jún. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! Teljesen egyetértek könyvelőként... Mi is pénzből élünk bármily meglepő
2011. jún. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ja, egyre pofátlanabbul, minimális hozzáértéssel. [Civil szervezetet valóban könyvelni tudó könyvelőt kb. akkor találok, amikor megálmodok egyet. De a helyi "vállalkozói könyvelőket" viszont folyamatosan javíthatom ki, akkora ökörségeket csinálnak a civil szervezetekben. Ha én nem értek a falépítéshez, ne akarjam már megmagyarázni a kőművesnek, hogy hogy lesz jó. Nekem csak ennyi bajom van a "nagyszájú és pénzből élő" könyvelőkkel. Hogy a civil szervezetet havi 10e Ft-okra lehúzzák (és akkor még ők a baráti árasok), van öt számlájuk, nem ÁFA-sak, nincs alkalmazottjuk, egyszeresben könyvelik, és a pályázati elszámolást nem tudják megcsinálni, mert nem értik... Szomorú.
2011. jún. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Hát azért akkor beszélj ha tudod miről beszélsz... Én pl. egy országos szakmai szervezet vezetőségi tagja vagyok, és vállalom hogy én írtam hogy mi is pénzből élünk. Én könyvelek non profitokat, köztük alapítványt egyesületet non profit kft-t és non profitok intézményeit is. És képzeld ha kell CSINÁLOK PÁLYÁZATI ELSZÁMOLÁST. Normatíva igénylést és elszámolást. Úgyhogy kikérem magamnak..... És kikérem egy jó pár általam ismert kollégának is. Azért mert te az alja könyvelőkkel futsz össze még nem mindenki olyan. Tudod meg kell kérdezni, hogy ad-e számlát, szerződést, és hogy van-e biztosítása, no meg regizett mérlegképese.... Itt kezdődik.... Továbbá képzeld el, hogy a non profitokkal kapcsolatban én pl. külön képzem magam...


"De a helyi "vállalkozói könyvelőket" viszont folyamatosan javíthatom ki, akkora ökörségeket csinálnak a civil szervezetekben. " EZEK SZERINT TE PROFI KÖNYVELŐ VAGY, AKKOR KÉRDEM MI A FITTYFENÉÉRT FIZETSZ 10 000-ET havonta?


Nagyszájú a nénikéd, meg aki mondja.... Kíváncsi lennék te vajon hogy boldogulnál egy két esetben? TOVÁBBÁ SZ..BÓL nem lehet várat építeni, tehát ha rendesen adod az anyagot, lehet hogy rendesebb munkát kapsz.



És tudod te mi marad havi tízezer bruttó számlás bevételből? -20% áfa (2000.-) akkor nyolcezer marad, mínusz helyi adó 2% -160 forint, - 10 % tao - 800 forint, máris havi hatezernél tartok - járulék és még nem voltam továbbképzésen, nem vettem tonert, nem fizettem áramot, nem fizettem BIZTOSÍTÁST, és szoftver jogkövetést, na és persze internetet, meg telefont ahol a magadfajtákat kb ötször hívom és kérem el újra ugyanazt a bizonylatot.... úgyhogy minden tízezer forintból amire lehúznak marad kb 2,5-3 ezer tisztán.


"Ha én nem értek a falépítéshez, ne akarjam már megmagyarázni a kőművesnek, hogy hogy lesz jó" Tényleg? mert a könyvelésben és non profitban nagyon profi vagy ezek szerint, tehát te jól megmondod a tutit. Mégis olyan kis édi vagy, hogy hagyod magad a sok "hozzá nem értő"-vel lehúzatni, akkor miről beszélsz könyörgöm?



És most le lehet pontozni nyugodtan, nem érdekel...

Aki normális kollégám, egyet fog velem érteni és ez számít csak nekem.

2011. jún. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
úgy látom egyesek megfutamodtak :))
2011. jún. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem futamodtam meg, és nem hagyom magam lehúzni, ennyire hülye nem vagyok. Inkább javítom a mások hülyeségét. Nem azt mondtam, hogy nincs olyan könyvelő, aki tud társadalmi szervezetet könyvelni, hanem azt mondtam, hogy sok könyvelő, aki tíz éve szerezte a képesítését, és egy továbbképzésen sem volt, ráadásul a nonprofitokról nem is olvasott, az is "képes elvállalni" a civilt, aztán nézünk nagyokat... A civil szervezetek könyvelés kb. 1000 oldalas kiegészítő, és van könyvelő, aki bevállalja, hogy ezen is átrágja magát. Van könyvelő, aki azt mondja, hogy nem ért a civilhez, és nem is vállal ilyet, és van könyvelő, akinek "papírja van, hogy könyvelhet", és ezért ő az atyaúristen.

Az pedig mit is jelent, hogy egy országos szakmai szervezetben vagy benne? Azon túl, hogy hosszú nyelvet és jó kapcsolatokat, nem feltétlen jelent szakmaiságot... [Csak gondoljunk bele, hogy ki voltak az NCA Tanácsában, vagy ki ült a néhai ORTT-ben stb. stb.]

De ismét mondom: nem a te szakmai színvonalad becsméreltem, hanem egy általam általánosan tapasztalt jelenség okán emeltem fel a hangom.

Most amúgy is itt a lehetőség minden könyvelőnek. 2012. június 30-ig az összes (!) civilnek be kell küldeni az elmúlt két év számviteli beszámolóját, ha hatályosul a civil törvény, amelyet a NAV ellenőriz. Majd most kiderül, hogy melyik civilt könyvelték "jól".

Amúgy ha már országos testületekről beszélünk, civil pályázati elszámoltatásban veszek részt. A benyújtott dokumentációban volt olyan civil szervezet, aki könyvelési költséget számolt el, de nem egyező oldalú (!!!) mérleget nyújtott be. Szerintem ehhez nem kell gazdasági diploma...

Persze mindez kirívó eset. Ahogy az is, amikor könyvelői "unszolásra" egy kis községben a civil szervezet közel 100e Ft-nyi 1%-os felajánlást kapott. Csak sajnos a szervezet nem volt jogosult a lehívására. És ezt az 1%-ot megkaphatta volna olyan szervezet is, aki viszont le tudta volna hívni. Mindezt szintén mérlegképes, regisztrált könyvelő tanácsára.

Ez a szomorú, amikor valaki tényleg csak papíron tudja a szakmáját, azt a valóságban pedig sablonokat használ, és akkor van baj, ha az adott sablon nem működik...

2011. jún. 24. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!