Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mentatermesztésbe akarok...

Mentatermesztésbe akarok kezdeni, szerintetek el lehet adni?

Figyelt kérdés
2011. jún. 11. 22:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Csak mentát akarsz termeszteni?Nem igazán éri meg,csak sok hektáron.
2011. jún. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azért gondoltam arra mert igénytelen, agresszív növény, és folyamatosan terem, illetve még különböző illóolajok készítésére is gondoltam, van pár hektár üres földünk, azzal szeretnék kezdeni valamit
2011. jún. 11. 22:56
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Mi is terveztük régen,hogy gyógynövényeket termesztünk,de nem jött össze,mivel a területünk is kicsi lett volna hozzá,és elég nagy befektetést igényelt volna.De kicsibe otthon kipróbáltunk néhány növényt szaporítani.A borsos menta is köztük volt,és mint mondtad is elég strapabíró növény és jól szaporodik tarackszerű gyökerének köszönhetően,és elég nagy "zöldhozama" is van.Próbálkoztunk az orvosi zsályával,kakukkfűvel,vadmajoránnával,macskagyökérrel,citromfűvel,és ezek közül a zsálya a vadmajoránna bírta legjobban,és 15 éve ugyanúgy megvannak azok a tövek,csak vágni,és gyomtalanítani kell néha,bár e két növényt nem igazán keresik nagy mennyiségben úgy gondolom.A menta felhasználása elég sokoldalú mivel az illatszeripar,az élelmiszeripar,és a "gyógytermék feldolgozó" ipar is felhasználja,és ilyen szempontból a menta jó döntés.

Valószínűleg a gyógynövény felvásárlók olcsón veszik a növényt,és azt is elvárják hogy már már félkész,szárított állapotban legyen.Ezért is elég nagy a munkaerő,és beruházás igénye,és persze szakértelem sem árt hozzá,mert elég magas igényeknek kell megfelelni a gyógynövény felvásárlónál.Ha viszont saját magad akarod csomagolni,akkor meg még inkább meg kell felelni az igényeknek,de viszont a hasznod is nagyobb lehet rajta.Ennyi jutott eszembe most hirtelen a kérdéseddel kapcsolatban.

Mindenesetre sok sikert kívánok hozzá ha belevágsz!

2011. jún. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

szerintem nem éri meg, mert aki használ mentát (mint pl én is), annak van a kertjében, azok a cégek, akik felhasználják, általában csak nagykerektől vásárolnak


amúgy nem borsos menta a neve, hanem borsmenta

2011. jún. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Volt a TV-ben hogy lesz Uniós előírás a gyógynövényekre és egy Bükkben lévő öreg bácsi is nagy bajban van, lehet bezár a boltja, pedig ő elég híres volt ebben. Nem tudná teljesíteni az elvárásokat és nem jönne ki anyagilag sehogy. Olvass ennek utána, mert biztos volt szó róla a neten is. Szerintem ettől eltekintve kereset kiegészítésnek jó lehet, de nem sok pénzt hozna.
2011. jún. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!