Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Milyen Kft-t lenne majd...

Milyen Kft-t lenne majd érdemes alapítanom?

Figyelt kérdés

18 vagyok , jövőre fogok érettségizni , utánna tervezem,hogy megszerzem az erősáramú elektrotechnikai-technikus szakképesítést , utánna pedig gépész vagy villamosmérnöki szakra megyek tovább egyetemre. Ezek után szeretnék egy pár évet dolgozni (5-8 év) lehetőleg külföldön , és ha már van egy kis befektethető pénzem ( 1,5-2 millió HUF) akkor szeretnék egy saját vállakozást indítani , és a magam ura lenni. Az az igazság,hogy még most nem nagyon látom át , hogy hogy is működik egy saját vállalkozás. Elég annyi ha meg van a pénzem és szándékomban áll mondjuk egy kft létrehozása , akkor elmegyek egy ügyvédhez és megcsináltatom? Azt se igazán tudom,hogy mivel is kel pontosan foglalkozni a kft tagjainak, hogyan mennek a kezdetek? Mondjuk ha gépészmérnök a végzettségem , akkor milyen céget kellene alapítanom? Mitől függ,hogy sikeres lesz-e a cég? Segítsetek,mert még nem igazán tudom elképzelni,hogyan működik ez az egész és , hogyan lehet ebből jól megélni. De én ezt tényleg komolyan gondlom, mert ha lesz vagy 2 millám, biztos nem a bankba fogom tárolgatni..


Kösz!


2011. máj. 13. 20:32
 1/2 anonim ***** válasza:
73%

Kedves Kérdező!

Ha jól számolom, mire odakerül a sor, az kb. 8-10 év. Addigra még annyi minden változik kishazánkban, jelenleg 1-2 évre sem látunk előre, hogy mit lesz érdemes csinálni, nemhogy 8-10 évre. A jogszabályok állandó változása miatt minden kiszámíthatatlan.


Most tanulj keményen! Majd ha meglesz az induló tőkéd, akkor nézz körül, mi az, ami tevékenységre igény van, mihez értesz szakmailag, milyen az adott területen a kereslet-kínálat stb. Arra számíthatsz, hogy ami most 1,5-2,0 millió Ft, az akkorra minimum 2,5-3,0 millió lesz.

2011. máj. 14. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
64%
Nukleáris bioenergia. Ez így most tök hülyeségnek hangzik, de ki tudja, lehet hogy addigra értelmet nyer.
2011. máj. 15. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!