Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szerintetek megérné ilyesmibe...

Szerintetek megérné ilyesmibe belevágni?

Figyelt kérdés
2011. márc. 18. 23:09
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

Van egy eladó/kiadó pavilon a városban ahol lakok, a színház előtti részen.

elég forgalmas hely, mivel a buszmegálló és a színház között van ez a pavilonszerűség.(rendes építmény, nem sátor).

kezdő vállalkozó vagyok/leszek, nemtudom érdemes lenne-e megszerezni ezt a helyet.

2011. márc. 18. 23:09
 2/16 A kérdező kommentje:
arra gondoltam, hogy nyitni kéne ott egy újságost, kapható lenne kávé és tea is, melegebb időszakban hűtött üdítő.
2011. márc. 18. 23:11
 3/16 anonim ***** válasza:
Ha nincs a közelében hasonló, akkor jó üzlet lehet.
2011. márc. 18. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Töke és gyakorlat nélkül eszedbe se jusson.Hihetetlen kemény meló.Elöször probálj ilyen helyre elmenni dolgozni, aztán iskolai, végzettséget, egészségügyi alkalmassági igazolást kérnek. Ezekért kemény Huf-al honorálód:(( Aztán a könyvelő, az az igazi melós a csapatban, na az keresi Neked a pénzt /persze magának is/.Ö az aki sosem bukik és az Ő hátsóját kell örökké "nyalnod". Na ez csak dióhéjban.
2011. márc. 19. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
77%

Alapból nem érdemes valamibe pénzt rakni aminem csak fix kiadásai vannak állam felé apeh felé mindenfelé, de nincs biztos bevétele.


A te bevételed pedig a szerencsén múlik.

Ha szakad az eső nincs szerencséd a szabad ég alatt mert az emberek kávézni teázni beülnek a plázába mert jobban útbaesik meg nagy és légkondicionált, és nem egy forgalmas zajos büdös poros főút mellett van.

Újság meg nem sok embert árdekel amikor a metro-t ingyen osztogatják, meg ott az internet.


Újságon egyébként sincs szinte semmi haszon, gonodod ki tudnád termelni a kv val meg a teával a horibilis havi adókat?

Akkor még a fizetésedről nem is volt szó.


Bukott dolgok ezek ma már, mert megváltoztak a szokások a plázák miatt.


Ahol látsz is haosnlót, tuti, hogy csak fedőtevékenység.


Egy módon érné meg neked ez az "üzlet" ha közben csomagtartóból árulnád mellette feketén a cigit meg a piát, esetleg kávét, de a térfigyelő rendszerek miatt meg a magyar mentalitás miatt ez is roppant kockázatos.

2011. márc. 19. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
27%
Ennél még az is jobb, ha megcsinálod a taxisvizsgát, veszel valamilyen gázüzemű kocsit, és taxizol, vagy egy kisbuszt, és munkásokat fuvarozol fel vidékről.
2011. márc. 19. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
A tuvtuv első tanácsaival 100%-ig én is egyetértek.Azért a Taxis vizsga ötletét én inkább mellőzném.Lásd a biztonságosnak hitt autósztádán is vmi örült jöhet Veled szembe, aztán vége. Nem csak Neked hanem azoknak is akiket szállítottál. Persze nem azt mondom h nemlehet ezt csinálni csak azért ez is írtó nagy gyakorlatot követel meg.Én úgy tudom ehhez sok évi gyakorlat után adják csak meg az engedélyt. Taxis meg már annyi van mint a csuda és ott is csak "éhenkórász" lennél. /Bocs Taxisok!!/ Inkább tanuljál vmi szakmát. Lehetnél inkább temetkezési vállalkozó. Na az megy. Kérdezd Gyözikét!!! De ha jól tanulsz akkor még ügyvéd is lehetsz. Szerinten az a legjobb szakma.Előre megírt Adás-vételi szerződés, aláír, pecsét aztán már fizetik is a több 10ezreseket. Neadj isten ha még egy kis "gány" van rajt az ügyön akkor meg van ahol a millákról beszélnek. Na szóval azt a kis szatócs boltot kiveszed, rendbe teszed elvégzed a diplomát és kiteszed a cégtáblát h Dr XYZ ügyvéd oszt kész.Elöször diploma aztán iroda.
2011. márc. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 EG0 ***** válasza:
53%

1, Előbb legyen üzleti terv, és utána legyen helyszín.


2, Aki büfé helyett a jogász szakmát ajánlja, az h...

Szóval szerintem meg a taxisok menjenek el inkább Forma-1 -es pilótának, azzal sokkal jobban lehet keresni. Erről ennyit.

2011. márc. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Ugyan már miért lennék h...?

Véleményem szerint Neked még nem lehetett jogi eseted!Azért mondtam ill írtam h tanuljon és akkor van rá esélye.A tanuláson volt a hangsúly. Jó azért konyhai mosogatóból nem valószinű h ügyvéd lesz.Fordítva már inkább lehetséges.Most is azt mondom h tanuljon utána ráér azon stúdírózni h mi legyen ha nagy lesz.

2011. márc. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

van szakmám, és dolgozok is.

csak már pár hete üresen áll az az épület amiről szót ejtettem, aztán elgondolkoztam hogyan lehetne hasznosítani...

kávézni beülni nem lehet, ahhoz kicsi. :(

2011. márc. 20. 04:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!