Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mennyit és miket kell fizetni...

Mennyit és miket kell fizetni a vállalkozóinál?

Figyelt kérdés

Egy nagyobb biztonsági céghez szeretnék menni dolgozni csak én magam,mint vagyonőr,de ki kellene váltanom a vállalkozóit hozzá.

550-650 lenne /óra az órabér,és 24/24be lehetne menni dolgoznom...és nem utolsó sorban van lehetőség feljebb lépni...

Csak nem tudom mivel járna ez...

Mármint a kiváltás a a vállalkozóinak,illetve a havi kb 180-200ezer amit keresek mennyit kell pontosan fizetni magam után.

Csak azt a 20-25ezer összeget a saját bejelentésem után vagy egyéb költségeket is?Mennyi maradna a pénzemből?

És ha visszaadnám a a késöbbiekben a vállalkozóit,mert nem jönne be a dolog az jár valami költséggel?

Köszi


2011. márc. 10. 10:21
 1/6 Olga néni válasza:
A vállakozóit vissza lehet adni, nem kerül pénzbe. A kiváltása az igen. Havi 180-200 ezerből maximum 100-120 marad meg. Fizetni kell személyi jövedelemadót, társadalombiztosítást, nyugdíjjárulékot, vállalkozói járulékot, a különadó az most megszűnt. Szóval a havi 20-25 ezer járulék fizetés csak egy szép álom, a valóságban sokkal több annál. És akkor kell egy könyvelő is, illetve nem kell, de jó ha van, annak is havi költségei vannak. Nem túl rózsás, tudom, de ez van.
2011. márc. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Szia!

A kiváltáshoz nem kell pénz! Én ma váltottam ki, és egy fillérembe nem került!Csak ne kérd a vállalkozói igazolványt (mert ők is azt mondták felesleges) ha kéred az 10000 Ft!

Én még a havi járulékokat nem nagyon tudom, de van egy nagyon jó link, megkeresem és belinkelem, ott ott vannak a havi fizetendő járulékok!

amúgy függ a tevékenységi körtől, hogy mennyit kell havonta fizetned!


A könyvelőm 5000-et kér havonta!Pedig én fuvarozással foglalkozom! (több számla több helyről)

2011. márc. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

itt nézelődj

[link]


De frissíteni kell, mert ez régi Itt még nem egykulcsos adórendszer volt!

2011. márc. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A kiváltás ingyenes, csak ügyfélkaput kell csinálnod az okmányirodában, vagy a polgármesteri hivatalban. Nekem 30-40 között szokott lenni. Olga néni ezt a 100-200 ezret nem tudom honnan tetszik venni! :D Lehet a könyvelő tedd zsebre egy keveset? Ejnye bejnye! Amugy jó könyvelő kell, aki mérlegképes.
2011. márc. 11. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Olga néni válasza:
Minimál bérre tényleg 40 ezer körül van, de itt magasabb fizetést láttam megjelölve.
2011. márc. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Olga néni, ha minimálbérre jelenti be teljesen mind1, mennyit keres. A milliókat kereső üzletkötők is erre jelentik be magukat, sajnos itt olyan drága vállalkozónak lenni, hogy inkább megéri megtalálni a kiskapukat, mert különben megmarad a keresetedből egy kis töredék a többi megy adóba.
2011. márc. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!