Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogyan kezdjem el? (import)

Hogyan kezdjem el? (import)

Figyelt kérdés
Szeretnék behozni Magyarországra egy új terméket(játék/hobby osztályba sorolható), mégpedig Kínából. A potenciális beszállítótól megvan az ár, ami a szállítást is tartalmazza Budapestre. És innentől hogyan tovább?Úgy tudom, kell vámkezelés, azt ki csinálja és mennyibe kerül? Kis mennyiségről van szó, kb 100-120 kg-nyi az egész cucc. Van-e még más költsége annak, h eljusson hozzám az áru? Ha egyenlőre még "nem céges keretek között" csinálnám (a piactesztelés idejéig), akkor is kell pl ÁFA-t fizetnem a vámnál? Kitől tudnék ilyesmiben tanácsot kérni? Könyvelőtől?
2011. márc. 5. 10:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Lesz áfa és lesz vám is, ha csak nem ilyen 20e Ft alatti értékről van szó, de a súlyból ítélve nem hiszem.
2011. márc. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

ez egy speciális eset. A könyvelőtől tudsz segítséget kérni. Minden ilyen ügyben fordulj hozzá. Könyvelőhöz lehet menni bármilyen ügyben ami a vállalkozáshoz kapcsolódik, nem értem miért ilyen rossz a a viszonyod vele, mert ezt kellene tudnod hogy ilyen ügyben a könyvelőhöz kell fordulni, bármi ami a vállalkozáshoz kapcsolódik, adók, dolgozók, szállítók, külföld, belföld, vállalkozásinditás, csőd felszámolás, vásárlás, tanács, mind mind a könyvelő feladata ...mindegy

Mi épp tegnap vettük ezt órán, számvitelórán, ugyh csak kicsit tudok segíteni.

Kína nem eu-s tagállam, ha jól emlékszem először is vámköltég terheli és import áfa is+fuvardíj és ha jól tudom még itt is jön áfa, de hangsúlyozom tegnap vettünk először ilyen témát. Azt viszont tudom hogy teljessen mindegy hogy milyen célból hozod be az árut, ha áthozod a "határon" hát ki kell fizetni. A piactesztelést viszont mond a könyvelőnek mert az másképp könyveljük, de ilyen példánk se volt még.

A könyvelő fogja neked pontossan megmondani.

Ha van kedved küld el mit mondott a könyvelő:)

Köszi előre is

2011. márc. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Már csináltam ilyet:

- vám: TARIC kód alapján meg tudod nézni, 2-3% (vám és pénzügyőrség honlapja)

- áfa: ki kell fizetni, 25%

- valamennyi kezelési díj is van, ez elenyésző


Amikor Mo-ra érkezik az árud, levelet kapsz a vámosoktól, hogy hova menj érte. Vinned kell a számlát, amit kaptál a kínaitól és bizonyítanod kell a kifizetését is az árunak. (Paypalról kinyomtatva, Western union kifizetés stb.)


Miután kifizettetik veled, utána átveheted az árut. Készülj fel, hogy ha magánszemélyként sokat rendelsz, meg fogják kérdezni, hogy ugyan mire föl rendelsz 100 db X-cuccot.

2011. márc. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!