Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha kiköltözök egy lakatlan...

Ha kiköltözök egy lakatlan szigetre 20 évre, akkor az az enyém lesz?

Figyelt kérdés
Magyarországon van ilyen törvény, hogy ha valaki 15 évig egy helyen lakik, akkor övé lesz a terület, nem? Angliára vagy USA-ra vonatkozóan tudja ezt valaki?
2011. febr. 20. 21:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon is csak akkor lesz a tiéd, ha bizonyíthatóan műveled azt a területet. Az ottélés nem elég.
2011. febr. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%
csak akkor ha terra nullius, vagyis olyan terület, amely nem tartozik egy állam fennhatósága alá sem. Sajna ilyen területek már nincsenek, szóval a válasz nem.
2011. febr. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De az első megírta, hogy enyém lesz, ha művelem. Ha Mo-n van ilyen jog, akkor biztosan van más ország esetében is.
2011. febr. 20. 23:43
 4/6 anonim ***** válasza:
84%

Az első nem jól tudja, én már hallottam olyan hazai ügyről, ahol egy lelakatolás is elegendő volt az elbirtokláshoz.

Azt, hogy külföldön is van-e ilyen jogintézmény nem tudom.

2011. febr. 20. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
88%

"Magyarországon van ilyen törvény, hogy ha valaki 15 évig egy helyen lakik, akkor övé lesz a terület, nem?"


Nem. Az ott lakás így kevés.

Ha használat másvalaki engedélyén alapul vagy a birtoklásod jogszabályba ütközik, akkor nem szerzel tulajdonjogot. Valamint az is kell, hogy sajátkénti ( vagyis kifelé olyan, mintha te lennél a tulajdonos ) és szakadatlan ( ne történjen olyan, ami megszakítja az elbirtoklást )legyen a birtoklás és használat, valamint a terület az építésügyi jogszabályok szerint megosztható legyen, ha nem az, akkor az egész földterületre nézve meg kell állnia a feltételeknek.


A sziget ( már ha fedezel fel ilyet, mert az ismert szigetek már mind tartoznak valamely államhoz ) esetében a többi államnak kell veled kapcsolatot kezdeményeznie ( kereskedelmi, jogi, diplomáciai..etc ). Ezenek a feltételeit ( államapparátus, közigazgatás, pénzügyi fedezet, rendvédelem, önkormányzatok, ) meg kell teremtened, mert ha nem, senki se fog komolyan venni. Valamint kérned kell az ENSZ felvételedet. Ez ugyan nem követelmény, de ma már nincs olyan állam, ami nem tagja az ENSZ - nek és nagymértékben segíti az elfogadási esélyeidet a többi államnál az ENSZ tagságod.

2011. febr. 21. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Miért kéne az ENSZ-nek elfogadnia a szigetemet? Én nem államot alapítani akarok ott. Na de mindegy, hagyjuk a kérdést :)
2011. febr. 21. 16:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!