Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egy kis kocsma átlagosan...

Egy kis kocsma átlagosan mennyi nyereséget hoz (havonta)?

Figyelt kérdés

Az egyik budapesti kocsmába azt mondták, hogy 100 ezret is alig keres a tulaj. Ezt valahogy nem akarom elhinni, mikor két pultos csajt is foglalkoztat. Igaz, nagyon kicsi a kocsma de metró mellet helyezkedik el, ezért szerintem nagy a forgalma...

Tehát konkrét választ szeretnék valójában mennyi az átlag nyereség az ilyen kocsmáknál? És lehetőleg hanyagoljanak az olyan válaszolók, hogy ez attól függ.... Nem attól függ... azért egy tulaj tudja átlagosan mennyit hoz egy kis kocsma nem...? Tehát őszintén 200 felett? 400 felett? esetleg 1 millió?

Köszönöm előre is a válaszokat.


2011. febr. 18. 20:18
 1/10 anonim ***** válasza:

:D álomvilágban élsz. Ha hiszed hanem tényleg az attól függ dolog áll ebben. Felsorolok néhány dolgot, hogy miért is van ez az attól függ.

1, nem mindegy, hogy a kocsma, hol helyezkedik el

2, nem mindegy, hogy hónap eleje, vége van hétköznap vagy hétvége

3, nem mindegy, hogy mettől meddig van nyitva a kocsma

4, nem mindegy mennyi áruforgalma van, értsd ez alatt, hogy mennyi áru megy ki jön be (ami úgy pénzbe kerül, ha vásárolsz)

5, nem mindegy milyen árréssel dolgozik a kocsma

6, nem mindegy hány alkalmazott van

7, nem mindegy mennyi a rezsi

8, ha bérlemény, akkor nem mindegy, hogy mennyit kell bérleti díjra fizetni

9, nem mindegy milyen évszak van (télen pangás nyáron zsongás)

Szóval, mindezt összevetve havonta változik az összeg, mennyit lehet kihozni a kocsmából.


Van aki nullszaldós, van aki plusz 10-20 ezer van aki max 100.000 de akkor annak nagyon pöpec helynek kell lennie.


Hasraütésre nem lehet megmondani. Egyébként a vendéglátóipar kezd most el haldokolni sajnos.

2011. febr. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

írtam, hogy Budapest és metró mellet helyezkedik el és szinte állandóan tele van a hely.

Nyitvatartás 8:00-24:00, alkalmazott úgy tudom kettő, a rezsit nem tudom, de saccra a hely 20 négyzetméter lehet. Van egy nagy pult és kb 5 asztal, meg egy 10 négyzetméteres terasz rész és ennyi. Így ránézésre nem lehet sok a rezsi...

A pia viszonylag olcsó, tehát kétlem, hogy az árukészlet nem lenne "gyorsan forgó".

A többire nem tudom a választ.


Egyébként ha tényleg ilyen 100 ezer a nyereség átlag, akkor minek nyit az ember kocsmát? Most őszintén? Még egy átlag melóban is többet fizetnek...

2011. febr. 18. 20:45
 3/10 anonim ***** válasza:
90%

Előző vagyok számolgatok neked kicsit hasra ütésre.

1 hónapban reggel 6tól éjfélig nyitva tartó kocsma, átlag bevétele manapság 40.000 Ft és ezzel még sokat is mondtam (én esetemben, ezzel a nyitva tartással, kisvárosban), ez 1.200.000 Ft egy hónapban. 3 alkalmazott fizuja 210.000 Ft marad 990.000 Ft Minden héten minimum egyszer 100.000 Ft-os áru rendelés, ez csak és kizárólag pia, üdítő, az négy héttel szorozva 400.000 Ft marad 590.000 Ft.Heti szinten, ha összevonom, hogy cigire mennyit költök, az legyen 50.000 Ft(ámbár ez is fogyasztástól függ mennyit visznek)az négy héttel szorozva 200.000 Ft marad 390.000 Ft. Rezsi a gázzal, vízzel, árammal együtt közel 200.000 Ft, ez is függ, mennyit visznek el a hűtők, mennyit és hol ég a villany, mennyi víz megy el, mennyit használnak a játékgépek. Marad 190.000 Ft ebből fizetek még járulékot, az alkalmazottak után, mindegy hogy mennyit, ebből veszek még csokit, ropit mondjuk havonta, vagy ahogy a készlet tart (és persze nem két darabról beszélünk), ebből állom a takarítónő havi 30.000 ft-os fizetését, és az egyéb apróságokat amit venni kell havonta, pénztárgép szalag, mosogatószer, tisztítószerek, poharak, szivacs, törlőrongy, villanykörte, pénztárgép tinta, sok apróság, marad kb 50.00 Ft-om, ami tisztán lejön, a következő hónapban meg lehet mínuszos leszek, utána meg fut mint a szekér, aztán megint mínuszos. Ennyi

2011. febr. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%
Mert tavasszal-nyáron, egyes rendezvények alkalmával, való igaz, hogy ha jó helyen vagy sokat tudsz rajta keresni. Ez kétségtelen, de 200.000 Ft-nál több nekem egy l évben egyetlen egyszer jön le, amikor olyan rendezvény van a városban. Ez egy hónapban pár nap. Akkor van tiszta 200.000-250.000 ft nyereség. Az ember ha csinálja, nem fogja otthagyni, hogy éhbérért vagy ugyan ennyi pénzért, ami havonta 100.000 körül ha megmarad elmenjek gyárba dolgozni, mert így vannak alkalmazottaim és szegények güriznek helyettem. Nem mindegy hogy te hajtasz vagy téged hajtanak...
2011. febr. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező! Arra nem gondolsz amikor azt írod h minek nyit kocsmát az ember h nem csak ez az egy kocsmája vagy vállalkozása van? Ha egyen keres havi 100at de van neki 4 helye akkor az már egész jó nem?
2011. febr. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes válaszod!Lehangoló, hogy átlagban tényleg ilyen kevés :(

Én abban a hiedelembe voltam, hogy aki kocsmát nyit az alapból 300 ezer fölött keres. A nagyobb kocsmák meg alapból milliókat... tévedtem. Van még mit tanulnom :D

2011. febr. 18. 21:14
 7/10 A kérdező kommentje:
Az utolsó kommentelőnek is köszönöm. Valóban, ha egyszerre több vállalkozás működik, akkor már jó lehet összességében a kereset.
2011. febr. 18. 21:23
 8/10 anonim ***** válasza:

"3 alkalmazott fizuja 210.000 Ft"


Napi 18 órás nyitvatartás mellett nem hiszem, hogy ennyiért bárki is elmegy dolgozni...

2011. febr. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kedves 20,48-as! Kihagytad a gk. üzemanyag költséget és azt a telefonszámlát, amik az árubeszerzéshez kapcsolódnak. Kihagytad az alkalmazottak kötelező orvosi vizsgálatának díját. És nem írtad bele azt sem, hogy sajnos nagyon sok "kedves vendég" azért ül nálad órákon keresztül egy sör, vagy egy féldeci mellett, mert addig nálad melegszik, és nem az otthoni fűtés-számlája nő.
2011. febr. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Utolsó igazad van


Akárhányadik, napi 18 órás nyitva tartás mellett dolgoznak nálam igen.két nap meló egy pihenő, igazából fejenként 72.000-et keresnek (az ugye 216.000 Ft egy hónapban), plusz megkapják a jattot havonta, ami közel 5.000-10.000 egy hónapban, attól függ. Ennyiért már jönnek. Gyárban három szakban túlórával jó ha megkeresnek ennyit...

2011. febr. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!