Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Gombatermesztéshez milyen...

Gombatermesztéshez milyen nagy helységre van szükségem, hogy 100. 000 forintos havi átlagjövedelmem legyen?

Figyelt kérdés
2011. jan. 30. 19:35
 1/9 anonim ***** válasza:
63%

Ha ENNYIRE nem értesz hozzá, akkor nem kellene belevágni sem...


Amúgy én a helyedben elsősorban azon agyalnék : kinek tudnék annyi friss gombát eladni, hogy legalább havi 100 ezer forintos jövedelmem legyen???...


Mit fogsz csinálni egy vagon gombával?!

2011. jan. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Hmm:

Elég egyszeru volt a kerdes.

Nem a kritikádra vagyok kíváncsi!

2011. jan. 30. 20:11
 3/9 anonim ***** válasza:
59%
Ha ilyen egyszerű a kérdés, akkor miért teszed fel?!...
2011. jan. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

1) azért tettem fel a kérdést mert nem értek hozzá.

2) azoknak tettem fel a kérdést akik értenek hozzá.

3) van egy 120 négyzetméteres pincém, azt szeretnem kihasználni . (ha elegendő nagy, akkor meg tanulmányozni fogom a gombatermesztest hogy értsek hozza.)

Ja és kíváncsi vagyok a szakmádra nagyokos !

2011. jan. 30. 21:27
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Én egy 220 nm-es pincében 20 évig termeltem gombát másodállásban, tehát valamicskét értek hozzá...


20 évvel ezelőtt jól ment az üzlet, de aztán egyre kevesebbért lehetett eladni a termést, végül már ott voltam, hogy lassan 0 Ft haszonért dolgoztam!


És ha még hajlandó is lennél fillérekért gürcölni, akkor is a legnagyobb gond, hogy vevőt találj a gombára, amikor az hullámokban leterem!

A vevők mindig a legolcsóbbat veszik meg, ez pedig az utóbbi években a külföldi beszállítóktól van.


No, ezért próbáltam javasolni, hogy találj előbb biztos vevőt a gombádra és csak utána állj neki termelni!

2011. jan. 31. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Így már megfelel a válaszod, fel is pontoztalak.

Csak azt nem értem hogy elsőre, miért nem tudtad így megválaszolni?

Csupán kíváncsiságból kérdeztem.

2011. jan. 31. 09:16
 7/9 A kérdező kommentje:
Ja! És bocsi a csípős megjegyzésért! :)
2011. jan. 31. 09:19
 8/9 anonim ***** válasza:
44%
Elsőnek: nem a bunkóságodra volt kíváncsi.
2011. febr. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Laskából 10 mázsa (azaz 1 tonna) nyersanyag ára kb 25-30eFt, 1 tonnának jó esetben lejön a 25-30%-a, az 300 kg gomba, ami nagyker áron is csak 120eFt hasznot hoz. Ha levonod a szállítást, áramot (szellőztetés, párásítás, esetleg fűtés-fűté), akkor 1 tonnán van kb 70eFt hasznod jó esetben. Ha biztos 100eFt hasznot szeretnél, az 2t, azaz 120 zsák laska.

Ha még nem próbáltad, én javaslom, előbb farönkbe olts gombát, hogy megnézd, van-e affinitásod a termesztéshez.

2013. máj. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!