Vállalkoznék?! Help!

Figyelt kérdés

Hogyan szerezzek munkát?Több mindenhez is értek.

De gondoltam valami olyanra is,hogy elvállalok bármilyen jellegű munkát és kiadom alvállalkozónak.Hol tudok vállalkozói munkákat keresni esetleg a neten?Vagy már csak úgy működik az ilyesmi,hogy le kell fizetni valamit hogy munkát kapjak.Tapasztalat!


2011. jan. 19. 18:18
 1/6 anonim ***** válasza:

A következő csak az én saját elképzelésem, de a helyedben én ha ilyenen törném a fejem, az alábbiakat tenném:

Először is, ha valóban több mindenhez is értesz, tisztázni kellene magadban, hogy melyek azok a tevékenységek, melyekhez a legjobban értesz, és papírod is van róla. Ez azért fontos, mert ha vállalkozni akarsz bizonyos tevékenységre, arról vagy neked, vagy valamelyik alkalmazottadnak papírja kell, hogy legyen.

Ezután több megoldás közül is választhatsz, munkavégzést illetően. Egy megoldás lehet, hogy az adott iparágon belül specializálódsz egy bizonyos tevékenységre, amiben a környéken lévő konkurenciáidnál jobbnak és/vagy olcsóbbnak kell lenned. Ennél a tevékenységnél még az sem gond, ha a végén csak nagyon minimális nyereség jön ki a munka végére, mivel ennek az elsődleges célja, hogy a megrendelők megismerjenek. Ezek mellett természetesen végezz más tevékenységeket is, a normál piaci áron, amivel a valós nyereséged fog származni.

Azt, hogy kiadod másnak a munkát, nagyon kétélű fegyvernek tartom, el is mondom, hogy miért. Ha belegondolsz, manapság a legtöbb cég, aki bármilyen munkára más cégeket keres, minimum 2-3 helyről érdeklődik, és ha te alvállalkozóval akarod elvégeztetni amunkát, a nálad jelentkező árrés valószínűleg nagyon feltűnő lesz a többi ajánlathoz képest, ami szinte egyenes út az üzlet elvesztéséhez.

Másik megoldás lehet, hogy átlegos piaci áron kezdesz el dolgozni, de nagyon erős marketinggel. És ezalatt azt értem, hogy szó szerint még a csapból is neked kell folyni. El kell nyomni mindenkit aki körülötted van a piacon.

Azzal azért tisztában kell lenned, hogy a két módszer közül az egyik legalább olyan nehéz, mint a másik.

A megrendelésszerzést illetően pedig azt ajánlom, hogy vagy te kilincselj a cégeknél kőkeményen, és tanuld meg, hogy hogyan legyél vonzó a megrendelők szemében,(ami nem minden esetben az olcsóságot jelenti) vagy pedig fogajd fel egy a területen jártas üzletkötőt jutalékért.

Remélem, hogy tudtam segíteni.


Üdv, Tomi

2011. jan. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a terjedelmes választ.

Elgondolkodok pár kérdésen.

Még egyszer köszönöm!

2011. jan. 19. 20:08
 3/6 A kérdező kommentje:
te milyen területen dolgozol?
2011. jan. 19. 22:40
 4/6 anonim ***** válasza:

Én építőiparral foglalkoztam eddig Borsod megyében, de most jutottam arra a pontra, hogy ha meg is akarok élni, akkor fel kell adnom az eddigi életemet. Pestre fogok menni és a terveim szerint először a szakmámban fogok dolgozni alkalmazottként(logisztika-kereskedelem), majd ha már ismerem ott a dörgést, akkor indítok valamilyen vállalkozást. Elképzeléseim persze vannak, de ez még nagyon képlékeny. Megkérdezhetem, hogy te milyen területen tervezel vállalkozni?


Tomi

2011. jan. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
én a bútoriparban gondolkodok.de túl sok az ötletem.még tisztázni kell magamban melyik esz a nyerő.
2011. jan. 20. 12:03
 6/6 anonim ***** válasza:

És ha nem gondolod túl nagy titoknak, hogy itt közzétedd, akkor lehet tudni, hogy mik közül nem tudsz választani?

Talán tudnánk segíteni a döntésben.

2011. jan. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!