Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Milyen engedély kell ahhoz,...

Milyen engedély kell ahhoz, hogy árulni lehessen saját magam készítette gyümölcs alapú termékeket?

Figyelt kérdés
Szeretnék saját készítésű lekvárt, kandírozott gyümölcsöt kis kiszerelésben árulni neten, helyi piacokon. Nem tudom milyen engedélyt kell beszereznem, hogy ne büntessenek meg. Van mennyiségi korlátozás is?
2011. jan. 19. 12:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A Piacfelügyelőségen mindent elmondanak.
2011. jan. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Szerintem rád a kistermelői rendelet vonatkozik (kb. fél éve módosítotték). Itt elolvashatod: [link] Helyi piacon szerintem biztosan lehet árusítani, de az interneten nem tudom, szerintem arra más szabályok vonatkoznak... Mennyiségi korlátozás pedig biztosan van.
2011. jan. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

A kistermelő leírásánál a lényeg a saját termés, tenyésztés,, vadon gyűjtés. Én venném a gyümölcsöt.

2011. jan. 19. 18:18
 4/4 anonim ***** válasza:
ANTSZ-nél kérdezősködnék első körben.
2011. jan. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!