Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mibe érdemes MOST befektetni?

Mibe érdemes MOST befektetni?

Figyelt kérdés
Köszönöm előre is minden kedves válaszolónak!
2011. jan. 17. 10:28
 1/5 Veb ***** válasza:
Attól függ milyen távra gondolsz. Hosszútávon a befektetési arany soha nem hoz csalódást :)
2011. jan. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Veb a befektetési arany, nagyon kevés hozamot hoz, mivel arra találták ki, hogy a pénzed értékét megőrizze. Mivel nem hat rá a politika infláció, az aranyat ugyanazon az értéken fogod tudni eladni, mint amennyiért vetted. Csak 30 év múlva is ha 10 milkát pengettél bele, akkor is azon érték lesz, tehát nem lesz vagy kevés veszteséged lesz. Az arany már nem igen fog ennél az értéknél feljebb menni. Nekem pl. van aranyban pénzem, nem éri meg. Van megtakarításom is nem éri meg, de van olyan amibe befektettem és 4 milliót kerestem eddig. :) Csak, annyi a különbség, hogy dolgozni is kell a dologért, az meg sokaknak nem megy, inkább megelégszenek az éves 1-3%-os hozammal.
2011. jan. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Maximum ha magyar aranyat vettél... Mert egy jó minőségű külföldi arany aminek nemzetközi bizonylata van (az ilyet mellesleg a jegybankok is előszerettel használnak.) Annak megy szépen fel az ára és szinte bármikor eladható. Főleg válságoknál vagy háborúknál.. Tehát az hülyeség, hogy 10 év alatt egy helyben áll az arany értéke.
2011. jan. 18. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
tehát arany és arany között is van különbség ( ez lemaradt)
2011. jan. 18. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Veb ***** válasza:

Üdv!

Nem mindegy szerintem, hogy egy befektetésnek mi a célja. Nekem fő a biztonság ezért biztosan aranyba tartom a pénzem. Emellett lehet Forex piacon kereskedni ami hozhat éves szinten több 100 %-ot embertelen kockázatok mellet, de meg lehet csinálni. Kérdés az még, hogy milyen távra, ennyiből szerény véleményem szerint nem lehet "tanácsot" adni, hogy mibe fektessük be a pénzünket. Van aki vállalkozást indít, van aki megszívja van aki nem. Vagy simán leköti értelmes kamatra 15 évre amíg nyugdíjkorhatárt eléri. Az emberek igényei nem ugyan azok :) Magamból kiindulva írtam az aranyat :)

2011. jan. 18. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!