Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Kínaiaknak konkurenciája...

Kínaiaknak konkurenciája akarok lenni, hmm?

Figyelt kérdés
Pesten nagyon sok helyen vannak vegyesbolt, esetleg drogéria jellegű főleg kínai árusok forgalmas helyeken (pl. árulnak csokit, mososzer, fogkrémet feltünően jo áron). Számtalan van például az ázsiacenterben. Tudja-e valaki, hogy honnan szerzik be az árujukat, (nagyker. Stb) UI: egy végzős egyetemista, akinek ötlete van
2011. jan. 11. 15:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Szerintem nem fogják senkinek se elárulni, honnan szerzik be.

És ha azon töröd a fejed, hogy a kenyerükre szeretnél törni, keserves csalódás fog érni, mert vállalkozóként sokkal több állami támogatást és kedvezményt kapnak, mint egy magyar; de a jó üzleti titkuk a leginkább abban rejlik, hogy roppant ÖSSZETARTÓAK.Ami, ha azt vesszük már félsiker.

2011. jan. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel csak az a gond hogy velük ellentétben, téged nem fog támogatni a kínai kormány. Nagyrészt közvetlenül Kínából rendelik, a vámnál pedig lehagynak egy két nullát esetleg még beleesik egy két csempészáru is, ezért ilyen olcsóak.
2011. jan. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Azért az összetartást fírtatnám, mert számtalanszor különböző árakon dolgoznak, amikor egy köpésre vannak egymástól.Nekem egy-két nagyker kellene ami kiszolgálja őket. Azt persze el tudom képzelni, hogy ott tényleg csak kínaiaknak engedik a vásárlást.
2011. jan. 11. 16:12
 4/15 anonim ***** válasza:

Hiába méltatlankodsz kedves kérdező, akkor is összetartóbbak, kollegálisabbak egymással, mint a magyar.

Attól, hogy vannak különbségek az áraik között, semmit nem jelent.

Csak egy eset: Sárkány Centerben farmert kerestem a saját részemre, nem volt, erre a kínai eladó átkiabált a másikhoz, hogy "Neked van?".

Ezt te a magyar kereskedők szájából nemigen hallod, inkább rád tukmálja a sz*rt, csak nehogy a másiknál vedd meg, de számtalan ilyen eset van, amikor igenis kijön rajtuk, hogy nem alátevősek egymással.

Ugyanez jellemző a magyar vállalkozói rétegre is, ezt jobb, ha tudod.

2011. jan. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Bocs, utolsó mondatból lemaradt a lényeg, a NEM jellemző.
2011. jan. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
a másodiknak igaza van. vannak ismerőseim vámhivatalban, eszméletlen mit megteszenk. ezekkel nem lehet versenyezni!!! vagy megprobálhatod, de téged lecsuknak az biztos.
2011. jan. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

nekem van egy kínai ismerősöm.

azt mondta felejtsd el.

nincs nagyker.kínából jön a cucc.

2011. jan. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. Lehet el kell venni egy kínait feleségül :)
2011. jan. 11. 17:36
 9/15 anonim ***** válasza:

Pfff..ez jó, csak ahhoz fel is kéne vmit mutatnod.

:))

2011. jan. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:

hát a cumó kinából jön!


ők a nagyker!!

2011. jan. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!