Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Vegyészként milyen vállalkozás...

Vegyészként milyen vállalkozást tudnék indítani?

Figyelt kérdés
2011. jan. 10. 15:58
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszodat, ezek nagy valószínűséggel így vannak. A kromatográfiás készülékek valóban nem egy-két forintba vannak, már egy sima kemence is pár milliónál kezdődik, vagy az üveg eszközök se olcsók. Nem is beszélve a vegyszerekről. A gyógyszertárban is kételkedtem, a gyógyszerészek inkább specifikusabbat tanulnak. Hát, akkor marad a beosztotti státusz, ha sikerült diplomát szereznem. Ha valakinek mégis lenne egy ötlete, az írjon!
2011. febr. 2. 10:08
 12/14 anonim ***** válasza:

Azért a beosztotti státusz sem annyira rossz. Vannak érdekes munkák is.

Én pl 3 éve végeztem az ELTE-n vegyészként. Szerettem volna szülővárosomban elhelyezkedni, ami nem egy kis falu, hanem egy kétszázezres megyeszékhely. Esélytelen. 3 éve nincs munkám.

Végre most januárban lett volna egy állás egy környéki gyárban, de csak csicskáztattak, futószalagmunkát végeztem. Két nap után otthagytam.

Elhatároztam, hogy visszaköltözök Bp-re. Ott most rögtön két lehetőségem is lenne. Az egyik egy kutatómunka az MTA-nál. Tényleg nagyon érdekes, de csak közalkalmazotti bért fizetnek, ami semmire sem elég.

A másik hely az egyik nagy gyógyszergyárnál lenne. Ott a fizetés sem rossz, szintén labor, kutatás, de ott a munka is jóval több. De azért ez az otthoni semminél mindenképp jobb.

Az üresen töltött 3 évem alatt én is gondolkoztam vállalkozáson, de szakmában semmi esélyt nem láttam rá.

2011. febr. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Az 5 éves osztatlan vegyészt, vagy a 3éves alapfokot, esetleg az 5 éves mesterfokot érted ezalatt?

A 200ezres megyeszékhely nem Debrecen?

2011. febr. 3. 09:18
 14/14 anonim ***** válasza:

Mikor még én kezdtem nem volt külön ilyen 5 éves, meg 3 éves képzés, meg bolognai rendszer, stb. Én hála istennek ebből kimaradtam.

5 évig jártam oda, egyetemi vegyész szakra. A diplomámban csak az áll, hogy a Záróvizsga-Bizottság határozata alapján nevezettet okleveles vegyésszé nyilvánítjuk.


Nem, Pécs. Debrecenben még ott lett volna a Teva, ahova egyébként be is hívtak egy interjúra rögtön egyetem után. Csak egyrészt olyan irtó messze lett volna, másrészt akkor még optimista voltam, hogy talán akad közelebb is valami, hogy azt akkor lemondtam.

2011. febr. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!