Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Vegyészként milyen vállalkozás...

Vegyészként milyen vállalkozást tudnék indítani?

Figyelt kérdés
2011. jan. 10. 15:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Pl. Patika, vagy valami gyógyszerkutató-előállító laboratórium, az igen jól hoz.
2011. jan. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Valami olyasmit ami vegyi anyagok előállításával foglalkozik.
2011. jan. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
lsd gyártó kisiparos? :DD
2011. jan. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Takarítószereket, kozmetikumokat gyárthatnál.
2011. jan. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Én valami kisebb befektetéssel számolok, olyan 20millió max. Ezzel valamit?
2011. jan. 10. 23:15
 6/14 anonim ***** válasza:
Igen, mondjuk arra kevesebb, mivel kell egy labor, vagy műhely, egy csapat aki dolgozik, egy tér ahol az árukat bemutatod, egy csapat aki értékesít, egy csapat aki logisztikázik, anyagköltség, felelősség biztosítás stb.. Ez nehéz kérdés, de talán egy patikát már abból lehet nyitni, vagy vegyi boltot, csak kérdés megy e ezeknek manapság. Én tudok olyat, hogy ennek a pénznek a töredékéből egy jobb vállalkozást tudsz indítani, csak dolgozni kell, de 2 hónap alatt visszajön. Legalább is velem így lett. Ha érdekelne vedd fel velem a kapcsolatot.
2011. jan. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
olajszőkítő
2011. jan. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
gyárts ecstasyt, tuti üzlet!
2011. jan. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Én is vegyész vagyok és gondolkoztam már pont ugyan ezen.

Az a baj, hogy szakmában nem igazán tudsz saját vállalkozást nyitni. Kutatáshoz még egy nagyvállalatnak is igen csak a zsebébe kell nyúlni. Csak egy labor berendezéséhez 100milliók kellenek, tekintve hogy egy HPLC, MS, stb készülék több tízmillió Ft-ba kerül. És a fenntartásuk sem két fillér. Ha lépést akarsz tartani a versenytársakkal, külföldi folyóiratokat kell előfizetned, külföldi konferenciákra kell járnod, stb. Egy embernek száz milliók nélkül ez gyakorlatilag kivitelezhetetlen.

Ha gyártasz valami terméket, azt sem tudod olyan mértékben előállítani egy magad hogy az rentábilis legyen és megélj belőle.

Ezért én erre nem sok esélyt látok.

2011. febr. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ja, amit sokan írnak, patikát nem nyithatsz, mert nem vagy gyógyszerész. Vagy csak akkor, ha alkalmazottaid dolgoznak a patikában. (Bár mintha rémlene valami újabb szabály, hogy nem nyithat akárki patikát, csak aki maga is gyógyszerész. De ennek utána kéne járni.)

Vannak gyógyszerész ismerőseim. Kémia ez is az is, de ők azért mást tanulnak az egyetemen. Sokkal több hatástant és biológiai, orvosi ismeretet tanulnak. Mi vegyészek meg inkább a kémia ipar, fizikai, kutatási szegmensében vagyunk járatosabbak. A vegyészmérnökök még inkább.

2011. febr. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!