Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Úgy is lehet kereskedni, hogy...

Úgy is lehet kereskedni, hogy magánszemély vagyok?

Figyelt kérdés
Pl. ha egy hirdetési oldalon kereskedés szerűen űzöm az üzletet. (adás-vétel) ez szabályos?
2010. nov. 26. 19:11
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Ez az Irénke nincs teljesen képben!


Egyébként én is azt mondom, hogy menjen be az APEH-ba és ott kérdezze meg a kérdező!

2010. nov. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

"Találtam egy hasonló estet, melyre az adószakértő válaszolt :

Gyesen lévő anyuka vagyok. Gyermekeim kinőtt ruháit, megunt játékait adom el egy internetes aukciós portálon. Ezek nagy részét mi vásároltuk, egy részét örököltük családtagoktól, de vannak olyanok is, amiket börzén vásároltam, és minimális haszonnal kínálom eladásra. Adózás szempontából kell-e ezekről bevallást készítenem, milyen adószabályok vonatkoznak ide?

Akkor kell adót fizetni és a bevallásában is feltüntetni a bevételt, illetve az ebből számított jövedelmet, ha a nyereség (bevétel csökkentve az eladott ingóság megszerzésére fordított összeggel), eléri a 200 ezer Ft-ot, éves szinten, ekkor a bevétel 25%-a számít jövedelemnek. Maga az adókulcs is 25%.

Ha rendszeres, üzletszerű értékesítésekről van szó, akkor egyéni vállalkozói engedélyt kell kiváltania- vagy társas vállalkozást létrehoznia. A bevétel, illetve az ebből - lényegét tekintve az előzőek szerint - számított jövedelem az első forinttól adóköteles."

[link]

2010. dec. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!