Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Én mint magánszemély, hogy...

Én mint magánszemély, hogy adhatok el hitelre műszaki eszközöket? HELP!

Figyelt kérdés
Én mint magánszemély, hogy adhatok el hitelre műszaki eszközöket? HELP!
2011. febr. 6. 06:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Adómentes (tehát nem kell bevallani) a saját tulajdonú ingó vagyontárgyak értékesítéséből azt az összeget, mely az évi 200 ezer Ft-ot nem haladja meg. Ez azt is jelenti, hogy ez nem kereskedelmi célzatú, vagyis nem sorozat-jellegű tevékenység.


Öt, tíz évvel ezelőtt még azt mondtam volna, hogy írjatok két tanúval aláírt adás-vételi szerződést, melyben rögzítve van a részletfizetés időpontja, a törlesztő összegek nagysága. Ma ez már semmit nem jelent, mert sajnos hiába van papír, és pereled a bíróságon, ha nem fizet, esetleg éveket várhatsz arra, hogy valami történjen és akkorra már az általad eladott dolognak bottal ütheted a nyomát. Részletre semmi szín alatt nem adnám oda.

2011. febr. 6. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mivel magánszemélyként adod el, gondolom 1-2 eszközről van szó. A vevővel megbeszéled, hogy vegyen fel hitelt, a felvett összegből egyösszegben kifizet téged, és ő a banknak fizeti a törtlesztőrészleteket.
2011. febr. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!