Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Befektetői társaságot alapítán...

Befektetői társaságot alapítánék mit gondoltok az üzleti tervemről?

Figyelt kérdés

Sziasztok, gazdasági befektetői társaságok szeretnék alapítani.


Hátterem: tőzsdei befektetési szakember aki vállalkozó lett. Jelenleg 30 millió forintot fektetek be érték alapon szabadidőmben, aminek a fele rokon és barátok pénze. Kezelési költséget nem számolok fel nekik. Idei évben +28% a teljesítmény, ami főleg egy nagyon sikeres bet majdnem megnégyszereződésének köszönhető. Tavalyi évben +22,9% a teljesítmény.


Szeretnék befektetési cégek alapítani, ami kiskapitalizációjú tőzsdei cégek, állampapír idővel pedig reálgazdasági befektetésekkel is foglalkozna. Ilyen klasszikus tőzsdei - reálgazdasági befektető még nincs a magyar piacon.


Alapkezelőt (Mutual Fund) nem akarok nyitni, hanem egy klasszikus Amerikai stílusú Investment Partnershipet (Hedge Fund), ami egy Kezelő cég + Befektetői társaságot jelent. Egy Betéti társaságok alapítanék ahova minimum 1 millió forinttal be lehetne fektetni és minimum 20 millió forintos nettó vagyonnal kell mellé rendelkezni. A beltag nem én hamem egy kezelő Kft.-lenne. A társak/befektetők Bt. kültagok lennének, kilépés esetén pedig a pénzük +/- hozam visszakapnák a törvényi 3 hónapot követően. A tőzsdei befektetések mellé idővel reálgazdasági beruházásokat is vállalnánk.


Ügyvéddel beszéltem, ez elvileg a jelen jogrend szerint egyszerű vállalkozásnak számít aminek van értékpapírszámlája. Viszont tőzsdei engedélyt ettől függetlenül ki fogjuk váltani. Kezelési díj nem lesz, csak sikerdíj.


Kíváncsi vagyok mit gondoltok erről az ötletről. Lenne ennek a magyar piacon létjogosultsága? Szerintem lehetőséget adna sok magyar embernek, hogy közös erővel tudjanak gazdasági szereplőkké vállni.



júl. 26. 20:38
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
75%

"Hátterem: tőzsdei befektetési szakember aki vállalkozó lett. Jelenleg 30 millió forintot fektetek be érték alapon szabadidőmben, aminek a fele rokon és barátok pénze. Kezelési költséget nem számolok fel nekik."

Már itt buktad a dolgot. Kapsz a nyakadba egy többmilliós bírságot majd az MNB-től engedély nélküli befektetési tevékenység miatt.

Kinek a számláján kezeled a rokonaid, barátaid befektetéseit, a saját TBSZ számlájukon, vagy átutalták neked?

júl. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

Bazz én nem is értem miért kellett felvenni az egymilliárd eurós kínai hitelt!


Mentek volna inkább hozzád a Vargáék!

júl. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
Simán!
júl. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

"Hátterem: tőzsdei befektetési szakember aki vállalkozó lett. Jelenleg 30 millió forintot fektetek be érték alapon szabadidőmben, aminek a fele rokon és barátok pénze."

Komoly csávó vagy!

júl. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
BrókerMarcsi 2.0
júl. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Kinek a számláján csinálod? Adózást hogy oldod meg?
júl. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Kérdezőt elvesztettük... Elevezett az álmok tengerén...
júl. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
A Budacashbe is betették az emberek a pénzüket. A Rábára is ugrottak, mint gyöngytyúk a takonyra. Mindenre lehet hülyét találni.
aug. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Kérdező hol vagy?
aug. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

[link]



Ezt itt hagyom..

aug. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!