Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Befektetői társaságot alapítán...

Befektetői társaságot alapítánék mit gondoltok az üzleti tervemről?

Figyelt kérdés

Sziasztok, gazdasági befektetői társaságok szeretnék alapítani.


Hátterem: tőzsdei befektetési szakember aki vállalkozó lett. Jelenleg 30 millió forintot fektetek be érték alapon szabadidőmben, aminek a fele rokon és barátok pénze. Kezelési költséget nem számolok fel nekik. Idei évben +28% a teljesítmény, ami főleg egy nagyon sikeres bet majdnem megnégyszereződésének köszönhető. Tavalyi évben +22,9% a teljesítmény.


Szeretnék befektetési cégek alapítani, ami kiskapitalizációjú tőzsdei cégek, állampapír idővel pedig reálgazdasági befektetésekkel is foglalkozna. Ilyen klasszikus tőzsdei - reálgazdasági befektető még nincs a magyar piacon.


Alapkezelőt (Mutual Fund) nem akarok nyitni, hanem egy klasszikus Amerikai stílusú Investment Partnershipet (Hedge Fund), ami egy Kezelő cég + Befektetői társaságot jelent. Egy Betéti társaságok alapítanék ahova minimum 1 millió forinttal be lehetne fektetni és minimum 20 millió forintos nettó vagyonnal kell mellé rendelkezni. A beltag nem én hamem egy kezelő Kft.-lenne. A társak/befektetők Bt. kültagok lennének, kilépés esetén pedig a pénzük +/- hozam visszakapnák a törvényi 3 hónapot követően. A tőzsdei befektetések mellé idővel reálgazdasági beruházásokat is vállalnánk.


Ügyvéddel beszéltem, ez elvileg a jelen jogrend szerint egyszerű vállalkozásnak számít aminek van értékpapírszámlája. Viszont tőzsdei engedélyt ettől függetlenül ki fogjuk váltani. Kezelési díj nem lesz, csak sikerdíj.


Kíváncsi vagyok mit gondoltok erről az ötletről. Lenne ennek a magyar piacon létjogosultsága? Szerintem lehetőséget adna sok magyar embernek, hogy közös erővel tudjanak gazdasági szereplőkké vállni.



júl. 26. 20:38
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Jo helyen kerdezel.

Tele a gyk penzugyi zsenivel.


Radbizom a penzem te meg majd mosod kezeid ha eppen mondjuk 30%kal csokken a portfoliom mert ugy jarsz ahogy a hedge fundok tucatjai pl a gamestopnal.

júl. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Valószínű nem mosnám a kezeim mert perek tucatjai esnének a nyakamra, illetve a saját pénz jó részét is illik berakni, ha az ember bízik magában.
júl. 26. 20:55
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Aztan mivel perelnenek? Hogy rossz reszvenyt vettel es esett az erteke? Amit nem lathattal elore. Es mint befekteto, tudomasul vettem a kockazatot amikor penzt biztam rad?


Nekem nem a pereskedesi lehetoseg az ami megnyugvast ad hogy jo helyen van a penzem. Hanem ha a sajat vagyonoddal felelsz. De persze mar csinalnad okosba, kft-t emlegetsz. Kosz de kosz nem.


Akkor inkabb majd en kezelem a penzem es elszamolok magammal ha rosszul fektetem be. De hogy odaadjam valakinek aki igerget, aztan majd bottal ussem a penzem nyomat.. az a bajom a hozzad hasonlo penzugyi zsenikkel, hogy elsosorban a sajat meggazdagodasuk a prioritas. Aztan utana johetnek a befektetok.

júl. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
85%
Végül is bróker marcsinak is bedőltek az emberek szóval működhet.
júl. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
80%

Tehát mióta az amerikai tőzsde szárnyal volt "teljesítmény" (ez mi? Hozam?). Ha nem lesz kezelési díj, csak sikerdíj, akkor miből lesz bevétel amikor nem jól mennek a tőzsdék?

És hogyan számolod a sikerdíjat? 1 hónap után pluszban van a befektetés, akkor abból levonod a magad sikerdíját? És ha a 1 hónap után pluszban van, de 1 év után mínuszban, akkor visszafizeted? Vagy ha amikor a befektető kivenné a pénzét és mínuszban van, akkor mi van?

Szóval mi az, hogy "sikerdíj"? Mennyi idő után "siker"? 1 hónap? Negyedév? 1 év? És ha az adott futamidőn belül pluszban van, de utána meg mínuszban, akkor mi van? Semmi? Megtartod a pénzed? Tehát mégis van kezelési díj?


Ez a "teljesítmény" azt jelenti, hogy az összes pénzt egyféleképpen fektetted be? Csak mert nem azt írtad, hogy 11 és 28% között volt a hozam, ebből azt gondolom, hogy az összes pénzt egyféleképp fektetted be, nincs külön óvatos és dinamikus és egyéb befektetési formád, tehát ugyanazt kapja az óvatos és a bátrabb befektető is.


2 év, saját bevallás alapján számolt teljesítmény alapján várod el az emberektől, hogy rád bízzák a pénzüket? Miért pont rád és ne másra a rengeteg egyéb önjelölt befektető vagy pénzintézet, stb. közül?

júl. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
Milyen "tőzsdei engedélyt" akarsz te kiváltani?
júl. 26. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
31%

Az ertekalapu befektetes halott, evtizedek ota nem mukodik a modszer, folyamatosan alulteljesit.

Sp500 ugy hozott tavaly, 22%-ot, hogy nem csinaltam semmit hozza. Neked ehhez komoly munkat kellett beletenni.

Aktiv vagyonkezelesnel, ennel magasabb profitot varok. Pl. a Victory modszerrel eleg gyakran duplazom a szamlat.

júl. 26. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
71%

Az aktívan kezelt alapok nem tudják tartósan és megbízhatóan akár csak hozni a piaci hozamot. Nem létezik az alfa, egy mítosz.


Van persze néhány ember a nyolcmilliárdból, aki erre képes: Warren Buffett és a gyakorikerdesekponthu egyes felhasználói.

júl. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
MNB-engedélyeket tervezel kérni?
júl. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Amíg találsz balekot (befektetőt), aki beteszi a pénzét kültagként a leendő Bt-dbe, addig semmi gond.
júl. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!