Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Csak én érzem úgy, hogy hiába...

Csak én érzem úgy, hogy hiába a kreatív ötlet, befeketetni kívánt összeg és a lelkesedés akkor is nehéz talpon maradni egy vállalkozónak hosszútávon? Vagy egyáltalán elindulni, mert olyan magas minden területen az elvárás?

Figyelt kérdés
jún. 27. 19:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
68%

Nem csak te érzed úgy.


Vannak mások is, akik úgy érzik.


Nekik nem való a vállalkozói lét.

jún. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
54%
A tehetségtelen emberek mind ezt érzik, de ezzel nincsen probléma, valakiknek a csicskamunkát is el kell végezni.
jún. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:

Ha így érzel, akkor még ne indulj el ezen a úton, ráérsz majd ha változik a véleményed! Eleve negatívan álni hozzá, rossz ómen!

Nekem is voltak kezdetben néhány másodpercig ilyen gondolataim, aztán elhesegettem őket, mert ilyen gondolatokkal nem lehet vállalkozni!

jún. 27. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Szikszai.B ***** válasza:
38%
Nem hiába sok az adócsaló...
jún. 28. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Huuu ezek a válaszok... borzalmas! Biztos nem sikeres emberek írnak ilyen negatív kommenteket. Sokan mondják akik elértek valamit, hogy nem volt könnyű!! De persze az álmodozóknak minden könnyű fejben a valóságban meg otthon vannak még 40 évesen is a szülőknél! Na ne nevettessük már egymást
jún. 28. 09:18
 6/13 anonim ***** válasza:

Talpon maradni még egy dolog, de önmagában ez is kevés ha nem áll több lábon az ember!


Muszáj kitalálni hogyan stimmeljen a matek!

Sem beletörődni sem feladni nem szabad!

jún. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Elérni valamit is csak egy dolog...

Tudni kell megtartani sőt élvezni is!


Hány gazdag hülyét láttam már,

hogy non-stop pörög és az ideg megeszi

de közbe adja a hedonista laza formát!

jún. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A kommentelő is megválogathatná szavait. A kérdezőnek pedig kell, hogy legyen annyi esze, hogy nem gyermeteg módon reagál.


Így látszik egy alap, ami az illetőkből hiányzik, hogy vállalkozók lehessenek.


A vállalkozói lét felelősséggel jár. Sokkal többel, mint pl amikor alkalmazott az ember, ahol xórától y óráig bent van, dolgozik és leteszi a melót éy spuri haza.


Ezt vállalkozóként nem teheted meg. Sok mindent kell intézned a "munkaidőn" felül, főleg ha egymagad indulsz.


A kreativitásnak nem csak a terméknél kell, hogy jelen legyen. A kivitelezésektől egészen a marketingig mindenben ott van.


Jó lenne tudni kb mi az elképzelés, mert minden terület nagyon más.

A startolástól a hosszú távú tervekig.

Nem "A" opcióra kell számítani, hanem több eshetőségre, tervre is.


Pl

Teljesen más egy étterem indítása VS kézműves vállalkozás.


Sok ember gondolja azt, hogy jó az ötlete, de abszolút nem nézett utána, nem végzett piackutatást, és mégcsak üzleti tervet se tud megírni, ami helytáll.


Javaslom, ezekbe merülj el és informálódj kezdetben.


Azért vagy irdatlanul bizonytalan, mert még csak fejben van egy ötleted és rengeteg információ hiányzik.

Így nem is ajánlom, hogy belevágj!


Mindenek előtt pedig tanulj meg jómagad is viselkedni, lényeget leszűrni az irományokból. A viselkedés és szóhasználat, személyeskedés pedig önminősítő. Ezt ne feledd!


Vannak igazságok azokban a kommentekben is mindazok ellenére, hogy milyen problémás módon írták meg azokat.

Ám ez még mindig őket minősíti.

Az erre való reakciód pedig téged.

jún. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én nem az elvárás magasságában vélem a nehézséget látni, hanem abban, hogy nagyon elbonyolódott a világ. Nyilván az elvárás is magas, mert ha sok konkurrencia van, akkor mindig a legjobbhoz mérnek hozzá. Ha a keresztutcában lévő ezer éve működő pékség kenyere finomabb, akkor nálad az a belépő szint, ha rosszabbat csinálsz kezdetben, akkor tönkre fogsz menni.

Nekem az esik zokon, hogy a specializáció hihetetlen méreteket öltött. Amikor 1995-ben indítottam egy vállalkozást, akkor egy hét alatt magam dobtam össze a honlapot az alatt az idő alatt, amíg a domaint és a tárhelyet megvettem. Ma pedig már programozó csinálja a személyes weblapomat is, mert a wordpress-t már nem akartam megtanulni. De a másik 6-8 erre való felkapott platform sem könnyebb. De a könyveléstől (adószabályoktól) a GDPR-ig tudnám sorolni a spéci nehézségeket.

jún. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Csak én érzem úgy, hogy hiába a kreatív ötlet, befektetni kívánt összeg és a lelkesedés akkor is nehéz talpon maradni egy vállalkozónak hosszútávon? Vagy egyáltalán elindulni, mert olyan magas minden területen az elvárás?"

Mi a cél?

jún. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!