Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ezt csinálhatom kisvállalkozás...

Ezt csinálhatom kisvállalkozás nélkül?

Figyelt kérdés

Szeretnék elkezdeni hobbit keresni.

Gondolok itt a horgolásra, gyertya öntésre, kipróbálnék ékszer alátéteket, sminkecset tartókat önteni. Mint a kisvállalkozások tudjátok.

De ezeket csak szórakozásból szóval nem lenne a kész dologra szükségem. Eladhatnám bárhol azt az 1-1 darabot mintha pl egy régi ruhát vagy hangfalat? Egy ismerősöm azt mondta hogy nem, az ilyen be kell jelenteni és utána adózni.

Vagyha a végén valakinek tetszik és csinálnék még egy olyat neki és eladnám akkor azt szabad csak úgy?



jún. 24. 12:46
 1/9 anonim ***** válasza:
70%

Amíg tényleg csak hobbi szinten vagy addig ez tényleg olyan mintha a megunt cuccaidat adnád el.

De amint lesz egy komplett termékpalettád amivel megejelnsz vásárokon meg a Marketplace-en meg még ki tudja hol, onnantól már elég nehéz lesz bedumálni egy nav ellenőrzés során, hogy ez csak hobbi és a megunt dolgaidat árulod.

jún. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem ez nagyon határeset.

Ha csak úgy van pár cuccod, amit eladnál, akkor eladhatod minden további nélkül.

De ha már rendszeresen (üzletszerűen) csinálod, és bevételed van belőle, akkor már valamilyen jogi forma keretén belül kell tenned.

jún. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Értem. Szóval ha felrakom, hogy kézműves hobbi dolgaim eladók? Azt hova sorolnátok? Tényleg nem a pénzért szeretném csinálni csak élvezném az elkészítését, de mégsem szeretnék bajba kerülni.
jún. 24. 14:54
 4/9 anonim ***** válasza:
79%
Ha rendszeresen, akkor az masszívan vállalkozói tevékenység. Attól, hogy valaki szereti a munkáját még munkavégzés marad - csak éppen szerencsés az illető. Hívhatod hobbinak, a nav-ost nem fogja érdekelni az elnevezés.
jún. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Ma hallottam egy nénit a rádióban, azt mondta "55 évesen megtanultam horgolni, azóta ebből élek", szóval, hajrá!

Először "használt" cuccként árulhatod, de ha esetleg beindul, akkor beszélsz könyvelővel és csinálsz rá egy vállalkozást!

jún. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Értem, csak engem nem érdekel ez a vállalkozás csakis hobbiból csinálnám. De majd esetleg elajándékozom, hogy ne vesszen kárba. Köszönöm a felvilágosítást!:)
jún. 24. 15:47
 7/9 anonim ***** válasza:
36%
Akkor miért a vállalkozás és miért nem a hobbi rovatban tetted fel a kérdést? 😂
jún. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

7

Asztaqrva! Jó kérdés!!! :DDD

jún. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Szeretnék elkezdeni hobbit keresni."

Hajrá! Érezd jól magad!

jún. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!