Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egy újonnan alapított kft-nek...

Egy újonnan alapított kft-nek mennyi a legminimálisabb, de onnantól állandó költsége?

Figyelt kérdés
Egy személy járulékai, könyvelés? Egyebek?
2010. okt. 30. 12:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Legminimálisabban a könyvelő. Mert ha kedvezményes vagy, pl. nappali tagozatos diák, akkor nem kell járulékokat sem fizetned, csak a haszon után adót. A könyvelőt viszont muszáj kifizetni.
2010. okt. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm, sajnos kihagytam, hogy nekem nincs kedvezményes lehetőségem.

Azt nem tudom, hogy ha a nyugdíjas apukámat betenném, akkor hogy festene ez a járulékosdi?

2010. okt. 30. 20:23
 3/11 anonim ***** válasza:

Ha nincsen konkrét terved, akkor ne jusson eszedbe céget alapítani, mert az alapítás pillanatától fizetned kell min 60-80 ezret havonta és nem tudsz megszabadulni tőle évekig, mert az Apeh nem enged majd kiszállni és hamar több millás adósságod lesz!!!!!!!!!!!!!!!!

Remélem, hogy segítettem.

2010. nov. 1. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:

Most alapítottunk kft-t.Az ügyvédi költség durván 90 ezer, a havi fix kiadás, könyvelő 40, járulékok 40, feltétlen kell csináltatni munkavédelmissel valami papírt ami 90-től fölfelé, ennek meg kell leni 90 napon belül, bérlünk raktárat havi 110+ rezsiért, telefon költség, és miegymás, és az árukészletről még nem is beszéltünk, ha ugye kapcsolódik a tevékenységi körhöz... Tehát sok. Ja és az első hónap után megvolt a behívó APEH revízióra....

Számítógép, számlázó program stb...

2010. nov. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Atttttyaúristen!!! Ezek nagyon ijesztő dolgok. Akkor ezek szerint nem üres vinnyogás az, hogy ha valaki azért nem mer cégalapításba fogni, mert túl macerásnak, és egyoldalúan felelősségteljesnek látja?



(Azért a havi 40 könyvelésre nem sok egy kicsit???)

2010. nov. 2. 13:45
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

Látod, hogy itt az előttem író példája, hogy amint belefogsz egy vállalkozásba, rögtön át fognak b@szni !!!


Hiszen rögtön az ügyvéd átverte, hiszen 30ezerért lehet kft-t alapítani, azaz a teljes költsége munkadíjjal és mindennel együtt jelenleg 28ezer FT !!!!!!!!!!!!!!!!!!


Másodjára a könyvelő húzta le HAVI(!) negyvenezerre már kezdésnek!!!

Ez évi félmillió Ft, de borítékolom, hogy rövidesen emelni fogja az árát, mert látja, hogy lehet.


Amúgy nekem havi 6ezerért könyvelnek, de a tíz-tizenötezer Ft/hó még reális lehet érte.


Tehát így kezdjél bele valamibe...


Remélem, hogy kicsit felnyitottam a szemedet

és segítettem ezzel.

2010. nov. 4. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

Előző vagyok. Lehet engem palimadárnak nézni, a könyvelő , és ügyvéd miatt, de amíg nem láttok bele, finomabban is lehetne véleményt nyilvánítani. Lehet könyvelőt találni sokkal olcsóbban, de okulva húgom vállalkozásából, ahol a mostani könyvelőnk közös, és évek óta nem tudták semmiért megbüntetni, mert normálisan végzi munkáját, és kötelességén felül figyelmeztet minden apró részletre , addig nekem ez megéri. Előtte voltak neki is olcsó könyvelői, köztük olyan is akinek még a saját fiát is száz ezrekre büntette az Apeh a hiányosságok végett....

28 ezer kft alapításnál sántít. Max az illetékek jöttek ki belőle.

2010. nov. 4. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Azért vannak olcsó ÉS normális könyvelők is. Csak nagyon meg kell válogatni, kiben bízol meg.

A többi, raktárbérlés, stb. a tevékenységi körhöz kapcsolódik. Tehát ha te mondjuk az otthonodban gyöngyöt fűzöl vagy programozol, sokkal olcsóbban jössz ki, mintha nyitsz egy hipermarket méretű üzletet :)

A cégalapítás tényleg lehet olcsó, vannak erre szerződött cégek, de ez különben sem volt kérdés, mivel ez egyszeri költség.

A lényeg, hogy legminimálisabban a könyvelő plusz akkor esetedben a járulékok a minimális költség.

2010. nov. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

(...az egyik előzőnek...)


Sajnálom azt, akit annyira megvezetnek, hogy nem lát tovább az orránál...

(...és még meg is magyarázza a bizonyítványát!)


Az meg, hogy mennyire vág meg a könyvelőd, az a ti magánügyetek!!!

A hozzáértésén és a tudásán múlik a dolog, nem pedig az árán!!!

"OLCSÓN" IS VAN NORMÁLIS, LELKIISMERETES KÖNYVELŐ!!!


Természetesen a netet sem kell tudni használni, így bemásolok egy napi reklámhirdetést a cégalapítási árakról(cím nélkül).

A tények sajnos makacs dolgok!



Bt., Kft. cégalapítás:

23.000 Ft + ÁFA

Illeték: 15.000 Ft

Garantáltan nincs több költség!


Bt., Kft. cégmódosítás:

19.000 Ft + ÁFA

Illeték: 15.000 Ft

Közzétételi díj: 3.000 Ft

Garantáltan nincs több költség!


Bt., Kft. üzletrész átruházás:

28.000 Ft + ÁFA

Illeték: 15.000 Ft

Közzétételi díj: 3.000 Ft

Garantáltan nincs több költség!

2010. nov. 5. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A kollégámnak és a testvérének van egy Kft.-je, építőipari munkákat végeznek, és szükség volt egy hivatalos keretre. A gazdasági légkör gyengélkedésének köszönhetően nem nagyon megy az üzlet. Így, elmondása szerint, bevétel nélkül havi 30 ezer forintjába kerül a cég fent tartása.


12 ezer (könyvelő) + 18 (4 órára bejelentett testvér)= 30 ezer


Gondolom erre még rájön az adó a bevételek után.


A kérdés az, hogy tényleg lehetséges, hogy ilyen árak mellett működtessünk egy céget?

2011. szept. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!