Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha én létrehozok egy saját...

Ha én létrehozok egy saját egyéni vállalkozást akkor én alkalmazhatok olyanokat akiknek nincs szakirányú végzettsége?

Figyelt kérdés

Nem hozok létre semmilyen vállalkozást, a kérdés csak elméleti.


Ha pl nyitok egy éttermet akkor én saját felelősségemre felvehetek olyan embert szakács pozícióra aki még nem az csak tanulja?


Vagy mondok egy másik példát. Mondjuk én alapítok egy magán mentős céget. Én saját felelősségemre felvehetek mentőápolói munkakörbe olyan embert akinek nincs meg a végzettsége, csak mondjuk tanulja még?



máj. 28. 21:34
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Nem kérdező ez olyan, hogy nekem van végzettségem targoncára, emelőgépre, földmunkagépre (JCB és Bobcat), lánctalpas kotróra és jogsim is van rájuk!


Az összesre a vizsga a gyakorlattal együtt megvolt hat óra alatt (csoportos vizsga).


Szerinted melyik gépre mernék felülni és elkezdeni dolgozni egy építkezésen vagy egy raktárbázison?


Elárulom: Egyikre se!

jún. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Ha már vizsgáztál bármilyen szakmából is akkor tudnod kell, hogy mi a különbség egy valódi szakmai gyakorlat, meg egy szakmai vizsga munka között.


Összehasonlításnak magyarra lefordítva a szakmai vizsga munka kb olyan mint amikor a gyerek járni tanul!

jún. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

A gumis vizsgát is megcsináltam jelesre, de a tanfolyamon senki sem reklámozta, hogy a szakmában egész nap 10 órás munkaidőbe "törpejárásba" gurigázol a porba a mocsokba és kerekenként négyezer hajolsz / emelgetsz.

Egy kocsiria meg max 20 perced van!


Szerinted mennyit dolgoztam a "szakmában"?

Elárulom: Egy napot!

jún. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!