Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha én létrehozok egy saját...

Ha én létrehozok egy saját egyéni vállalkozást akkor én alkalmazhatok olyanokat akiknek nincs szakirányú végzettsége?

Figyelt kérdés

Nem hozok létre semmilyen vállalkozást, a kérdés csak elméleti.


Ha pl nyitok egy éttermet akkor én saját felelősségemre felvehetek olyan embert szakács pozícióra aki még nem az csak tanulja?


Vagy mondok egy másik példát. Mondjuk én alapítok egy magán mentős céget. Én saját felelősségemre felvehetek mentőápolói munkakörbe olyan embert akinek nincs meg a végzettsége, csak mondjuk tanulja még?



máj. 28. 21:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
20%
Egyéni vállalkozás. Miféle alkalmazottat?
máj. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Akkor sima vállalkozást.


A lényeg, hogy szabályos vagy sem?

máj. 28. 22:32
 3/13 anonim ***** válasza:
Nézd meg a neten, hogy az adott tevékenység végzettséghez kötött e. Van amelyik tevékenység igen, van ami nem. Általában a munkakörben a műszakban egy embernek minimum lennie kell aki szakképzett. De nézz utána ezen is mindig változtatnak.
máj. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 IgaziÚriember ***** válasza:
Nem. Tegyük fel beindítasz egy fogorvosi magánklinikát, szerinted alkalmazhatsz 8 általános végzettségűeket fogorvosként vagy mégis hogy képzelted?
máj. 29. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nem az anyáink idejében vagyunk. Manapság mindenhez megfelelő papírral rendelkezőket kell alkalmazni.


Vanak munkakörök, ahol alap a papír, mint pl szakács.

Vannak, amikhez nem kell, mint pl konyhai kisegítő.


Ám minderre ott van a TEÁOR rendszer, ahol meg van mondva mikhez kell papír vagy sem.

De a NAV is szívesen választ ad az érdeklődők számára, csak be kell menni ügyfélszolgálatra és merni kérdezni. Nem harapnak.

máj. 29. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Pont rossz példát hozol az étteremmel sajnos!

Ugyanis a vendéglátás is az a szegmens ahol rengeteg kiskaput hagytak!

Magyarországon is pl egy étterem esetében csak akkor kell a szakácsvégzettség, ha az adott étterem magyaros jellegű ételeket árul "a la karte" módon (80-as évek nszk találmánya).

Ma már ilyen nem sok akad!

A többi hely is nevezheti magát étteremnek attól, hogy nem a la karte, és így nem is kötelező szakácsnak főznie benne!

Egy rakás példa van erre a pizzázóktól a gyrosokig a kinai éttermeken át az utsó büféig!

Haccp működjön, legyenek meg az eü kiskönyvek meg az orvosi alkalmasságik az alkalmazottaknál, aztán kb azt főztök meg árultok amit akartok!

Ha sok panasz meg orvosi bejelentés érkezik úgyis bezáratnak!

máj. 29. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Éppen fordítva van, ahogy kérdezed. Te létrehozhatsz vállalkozást szakképzettség nélkül. Te vagy a tulajdonos. De aki az adott feladatot elvégzi, annak kell értenie hozzá. Ha a tevékenység szakképzettséghez kötött, akkor csak olyan embert vehetsz fel, akinek az adott szakképzettségről hivatalos, végzettséget adó okirata van. Amit ellenőrzésnél be lehet mutatni. Nincs olyan, hogy még most jár suliba a szakács, de már nálunk főz...
máj. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Thunderfairy ***** válasza:
Végzettség nélkül egy normális ember se fog felvenni senkit. Vagy majd csak úgy odaraksz valakit hogy jó lesz az úgy is??? Végzettség nélkül nem is ért hozzá. Egyértelmű hogy kell a végzettség.
jún. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Végzettséggel se ért 😂, hagyjad már!

Gyakorlatot kérnek, vagy próbanapoztatnak!

Komolyabb melóknál meg írásos referencia kell előző helyről!

jún. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Ez olyan szerintem, hogy ha van az embernek gyakorlata benne akkor ért hozzá. Ha nincs akkor mindegy van e végzettsége. Pl ha valaki betanult kőműveskedni családtag mellett és folyamatosan sok éve csinálja akkor hiába nincs végzettsége, jobban fogja tudni mint az akinek van de most került ki frissen suliból és soha nem dolgozott benne.
jún. 1. 21:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!