Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Autószerelőműhely, hogy is van?

Autószerelőműhely, hogy is van?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Most érettségiztem, és következik a technikum duálisképzéssel együtt.(autószerelői)

Rendelkezem egy 1500nm területtel, közművesítve.

3-4év múlva amíg gyakorlatot szerzek szeretnék a területre egy műhelyt építeni, szendvicspanelből, beton-alap.

9x9 vagy 10x10-es műhelyen gondolkozom, hogy relatív kényelmesen tudjak mozogni.

Szerintetek erre kell valami engedély, hogy én elkezdjek építkezni?(alapot szakikkal csináltatnám)

Illetve, szeretném, ha lenne egy galéria is a műhelyben, ha késön végeznék, ott alvásra.(be lehet vezetni a vízet? )


máj. 28. 18:17
 1/9 BeefEater ***** válasza:
51%

Nem.

Ahhoz, hogy építhess, építési engedély kell. Ahhoz meg terv. A tervhez meg olyan mérnök, aki meg tudja tervezni (és jogosult is rá).

És ha mindez megvan, nem is biztos, hogy ott, ahol a telked van engedélyezni fognak egy autószerelő műhelyt.


Ha nincsen rá (jó)néhány tízmillió forintod akkor ez így biztosan nem fog menni. Ha viszont van, akkor a Gyakori helyett keress egy olyan céget, amelyik ipari csarnokok kivitelezésével foglalkozik, ők fognak tudni segíteni az egésszel.

máj. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, hogy az ilyen épületek nem mindig engedélykötelesek nem?
máj. 28. 18:49
 3/9 BeefEater ***** válasza:
84%
El nem tudom képzelni, hogy egy ilyen célú (és ekkora) épületre ne kelljen engedély. De ezt az önkormányzat építési osztálya fogja tudni neked megmondani pontosan.
máj. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%
Egy fészer nem engedélyköteles. Egy ekkora autószerelő műhely az.
máj. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
64%

"Illetve, szeretném, ha lenne egy galéria is a műhelyben, ha késön végeznék, ott alvásra."

Elég lesz napközben a gázolajszagot szívnod, nem hogy még ott is aludj a gőzölgő, párolgó szénhidrogénszagban...

A kezed bőréből se jön kis sose az az olajkosz, van autószerelő ismerősöm, jól keres, de nem irigylem a munkájáért.

máj. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ne építs semmit!

Bérelj, van elég!


A saját területedet is add bérbe inkább.


Így mobilizálhatóbb is maradsz meg könyveléstechnikailag is jobban jársz, és nem dobod ki a pénzt az ablakon!

máj. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én is eddig mindig beleugrottam építésbe / átépítésbe az egyikbe vidéken 3 millával a másikba fővárosba 6 millával.

Mindkettő bukott egy két éven belül.


Szóval nem szabad, mert arról hogy milyen ott a forgalom meg a vásárlási kedv kb másfél év múlva kapsz képet!

Nagyon sokat számít az is, hogy mi van még a környéken, mert nem igazán mennek odébb az emberek.

A "központokat" szeretik, meg ahol van minden.

máj. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Rendelkezem egy 1500nm területtel, közművesítve."

Hol van ez? Vidéken, isten háta mögött, vagy városban? Netán Budapesten?

jún. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Milyen munkára, műveletekre szeretnél specializálódni?
jún. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!