Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha csinálok egy letöltős...

Ha csinálok egy letöltős oldalt, hogy kérhetek pénzt érte?

Figyelt kérdés
pl. Letölthetsz 200Ft-ért 2hónapig. A pénzt hogyan kaphatnám meg? Bankszámlán vagy paypal-al? (nem derülne ki a hova is kerül a pénz?) Ez bűncselekmény?
2010. okt. 24. 11:47
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
De az interneten nem csak az országból fizetnének. Ha megveszem a jogokat, akkor meg 1Ft haszon nincs, sőt még mínuszban leszek!
2010. okt. 30. 13:03
 12/20 anonim ***** válasza:

Ez kb olyan, mintha azt írtad volna, hogyha nem rabolsz ki egy bankot, akkor nem lesz pénzed.

Szerintem ne ilyen illegális letöltő oldalakból akarj megélni.

Van, akinek megy, de az elég dörzsölt ahhoz, hogy tudja hogy kell csinálni és nem itt kérdezgeti másoktól.

2010. okt. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Ha nem veszed meg a jogokat (lol) és egyébként semmi mást sem fizetsz ki, hogy legálisan csinálhasd, akkor meg nemhogy ráfizetsz, de még gazdasági bűncselekményért börtönbe is kerülsz. Minden szívózás nélkül, normális munka nem jutott eszedbe?
2010. okt. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Az minek lenne bűncselekmény, ha egy minimális összeget kér valaki bizonyos információért? pl. Feltöltök érettségi tételeket. Én is fizettem már ilyenért, mert szükségem volt rá. Meg nem milliókat várok ebből, de nem is százezreket.
2010. okt. 30. 13:45
 15/20 anonim ***** válasza:
Világos, csak nem vagyok róla meggyőződve, hogy majd a bíró is ilyen könnyen hagyja magát meggyőzni.
2010. okt. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

pl. Egy érettségi tétel nincs levédve, tehát nem sértettem jogot.

A másik, hogy nincs feltöltve a szerverre pl. egy film, hanem "átviszi" egy másik oldalra ahol megtalálható. Ezért sem vagyok felelős, mert nem én tárolom az (ebben az esetben) a fimet.

2010. okt. 30. 15:28
 17/20 A kérdező kommentje:

Sajnos túl alacsony az IQ-d, írásodból nem lehet mire következtetni. Nem értem mit akarsz írni, annyira zavaros.


De egyébként magánszemélynek 200ezer Ft-ig nem kell adózni, cégnek meg 1Ft után is kell. Ami persze nincs jogszabályban azt persze az AHPEH kijátsza.

2010. okt. 30. 19:03
 18/20 anonim ***** válasza:

Ha másodállású vállalkozóként csinálod, akkor is csak tényleges bevétel után kell adóznod.

Kezdem kapizsgálni mit szeretnél. Ez az átirányítás adott esetben afféle webes, információs tanácsadásként is elsüthető. Mármint akkor, ha csak azt a tudást adod el pénzért, hogy milyen linkről tud letölteni a felhasználó. Ez esetben nem a tartalomért kérsz pénzt.

Amúgy offsore cégként is csinálhatnád.

2010. okt. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Na végre egy értelmes válasz. Nekem is megfordult a fejemben, de magánemberként nem lehetne, csak cégként?
2010. okt. 30. 20:39
 20/20 anonim ***** válasza:

Ja, látom eljártál az érdekemben :) Igen, tudom, alacsony az IQ-m.


Na, figyelj, akkor az alacsony IQ-m-hoz képest megpróbálok úgy válaszolni, hogy te is megértsed. Itt mindenki félre akar vezetni. Ez az SMS warez (vagy akármilyen SMS tartalomszolgáltatás) az évszázad megabiznisze, és senki nem tudja lenyomozni. A dolog lényege, hogy aki azzal paráztat, hogy elkapnak érte, csak irigykedik a tudásodért meg az ambíciódért. Én már rég belevágtam volna, de még így 30 évesen is túl egyszerű vagyok a kivitelezéshez.

Szóval nem kell félned semmitől, akár filmeket, zenéket is megoszthatsz, mert a letöltés nem bűncselekmény Magyarországon. Neked meg lesz egy kis bevételed. Mit kicsi, nem is olyan kicsi. Havi 2-300 ezer forintnak bárki örülne, neked csak le kell majd emelni a számládról.

Sok sikert, és elnézést, hogy én is először félre akartalak vezetni! Elnézést, emberi gyarlóság az egész csupán!

2010. okt. 30. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!