Webshop jó termékekkel és Facebook oldal ha kész hogy lesz sok vásárló?
„Ha nem akarsz tanácsot adni ingyen minek regisztrálsz ilyen oldalra trollkodni, mindenki idejét pocsékolni”.
Nem én vagyok a megszólított, de ezt mégis hogyan gondoltad? Itt te trollkodsz folyamatosan.
Még mindig az 5. vagyok. Vagy már megint. Ahogy tetszik.
Mindenekelőtt: vállalkozás nélkül semmilyen kereskedelmi tevékenységet nem folytathatsz!
Nos első tanács: tiszteld leendő vevőidet, becsüld meg őket, mert belőlük fogsz jól vagy rosszul élni.
Mérd fel a lehetőségeidet, tűzz ki magad elé célt. Hallgasd meg azokat, akik járatosak ezen a téren.
Én az vagyok, de nem félek attól, hogy kisebb szelet torta jut nekem, ha te is ugyanabból falatoznál.
Ha csupán annyi a célod, hogy saját magadnak teremts munkahelyet, amiből el tudsz lenni szűkösen, és van valamennyi tőkéd, amit úgy kezelhetsz, hogy ha az egészet elbukod, akkor sem fáj, akkor kezd el egy minimalista projektet. Jó kis többszörösen összetett mondat, mi!
De még ebben az esetben is fontos, ki a célcsoport. Ők milyen eszközt használnak vásárláshoz. Ma már az okos telefonok aránya nagyon magas. Tehát olyan felület kell, ami telón is jó.
Egészen-egészen minimalista megoldás, ha egy piactéren kezdesz. Marketplace, teszvesz, etsy.com stb. Nagyon sok ilyen van.
Drop shippinggel is próbálkozhatsz. Ám ahhoz le kell szerződni a gyártóval (ha jól tudom). Ennek az a lényege, hogy te csak beékelődsz a gyártó és vevő közé. Nem vagyok biztos benne, hogy túl sikeres, lévén hosszú ideig kell várnia a vevőnek. Ő megtalál téged, megtetszik neki a termék és ára, és elfogadja, hogy ma fizet, de két hónap mire hozzájut a termékhez. Ha ez megtörtént, akkor te megrendeled a gyártótól és fizetsz (nem a sajátodból, mert a vevő pénze már nálad van). A szállítási cím lehet közvetlenül a vevő, így még raktárra sincs szükséged.
Komolyabb webáruházról már írtam. Ott is a célközönség megkeresése a legfontosabb, és megtalálni azt a szegmenst, amire igény lenne, de betöltetlen. Mivel aligha értesz hozzá, ezzel meg kell bíznod egy céget. Ha nem lehúzós a vállalkozás, akkor is milliós összegbe fog kerülni. Írtad többször is a bérelhető felületeket. Azzal több baj is van. A lehetőségeket a szolgáltató szabja meg, nem te. A bérelt áruház csak addig kerül annyiba, mint amennyi a listában szerepel, amíg semmi többletre nincs szükséged. Eléggé bekorlátoznak. Egyéni arculat sem lehet, csak választhatsz egyet a felkínáltakból. Ha sajátot terveztetsz, az is minimum 6-700 ezer forint. Ha olyan megoldásokat szeretnél, ami nem biztosított, modult kell fejleszteni. A mi programozónk óradíja 26 000 Ft nettó.
Ezeknek a szolgáltatók osztott webtárhelyet adnak, azaz sok ügyfél osztozik egy gépen. Komolyabb masinák, mint az otthoniak, de akkor sem végtelen képességük. Ha valamelyik weboldal nagyon terheli a szervert, a többi lelassulhat.
Ma már a látogatók türelme messze egy másodperc alatt van. Ha nem jelenik meg szinte azonnal hasznos tartalom néla, lapoz tovább.
Komolyabb megoldás az önálló szerver (dedikáltnak hívják, azt hiszem, de informatikusok lehet kiröhögnek), amiben SSD tórolók vannak, nagyon-nagyon gyorsak és kifejezetten webáruház futtatásához optimalizáltak.
Ha egyéni fejlesztést akarsz, a gatyád rámegy, de mpont olyan lesz, amilyenre kéred. Hátránya a pénzen kívül, hogy örökre a fejlesztő csapathoz vagy kötve, mert ha módosítani kell, idegennek sokkal nehezebb megtennie, bármilyen jó szakember.
Léteznek ingyenes webáruház motorok szép számmal. A miénk pl. Prestashop. Igen, ingyen le tudod tölteni, a bérelt tárhelyre feltölteni, és aztán bután nézel ki a fejedből. Mert egy semmi arculata van, és szinte semmit nem tud, amire szükséged van.
Vásárolhatsz kész modulokat, ezek darabja jellemzően 30-90 euró között mozog, de van olyan is, ami 300 euró feletti.
De ha egyik sem felel meg, akkor megint szükséged van programozóra. Ja, és azt is tudnod kell, hogy a megvásárolható modulok többsége bugos, vagy nem az, de mégsem azt teszi, amit ígért, vagy amit elvárnál tőle…
Folytassam?
37. Remélem nem írtam sok sületlenséget. Én csak adminisztrálok egy webáruházat, nem vagyok sem programozó, sem tulajdonos, sem semmi egyéb.
De vajon volt-e haszna az írásainknak. Szerintem le leszünk tolva (hogy finom legyek).
A Shopify-nál dolgozom, ahonnan hozzád hasonló emberek milliói bérelnek webshopokat. Szerinted hány százalékuknak van bármekkora bevétele is? Jóval kevesebb, mint amit tippelnél.
Simán össze lehet rakni egy webshopot akár pár óra alatt is vele, de a vevők nem jönnek maguktól. Néhány FB hirdetés már nagyon nem lesz elég arra, hogy bármit is eladj.
Hallgass az előttem lévő okos és tapasztalt emberekre, és mérlegeld át ezt nagyon. Mármint ha tényleg komolyan gondolod. Ha viccből csinálnád, akkor mindegy.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!