Milyen következménye lehet ha kft ellen csődeljárást és felszámolást kezdeményeznek?
#1
Aki ellen csődeljárás van, azt 5 évre eltiltják a cégalapítástól, meg egyebektől.
#2 Te melyik évtizedből csöppentél ide? Adósok börtöne már elég régóta nincs.
#3 Persze, vezető tisztségviselő nem lehet, de akkor indít egy céget a fia/lánya/felesége/veje/stb nevén azt kész.
#4
Azért az hogy nem alapíthatsz, vezethetsz, tulajdonolhatsz másik céget, kicsit nehezíti a "alapítanak újat és mellé még 2-3 tartalékot is."
Nyilván lehet trükközni picit. De véges az ember feleségeinek és gyerekeinek a száma, pláne akik a csődölő szarokat a nevükre akarják venni...
Csődeljárás, felszámolás nem ugyanaz. A csődeljárás célja, hogy a társaságot fizetőképessé tegyék és tovább tudjon működni. Ha sikerül, akkor oké, ha nem, akkor a csődeljárás "átcsap" felszámolási eljárásba.
Kérdező! Melyik oldalon állsz? A céghez van közöd, mint tulajdonos/vezető tisztségviselő, vagy az alkalmazottja/dolgozója vagy?
Attól függ a következmény is rád nézve.
Zárolják a cég bankszámláit, ami azon volt pénz az bukta, ha van a cég nevén ingóság(autó, számitógép stb), vagy ingatlan (épület) akkor azt is foglalják lefelé a köztartozás fejében.
Legtöbb cég nevén az alapitási összegen kivül semmi nincs, vagy az is csak ideiglenesen.
Egyéni vállalkozónál meg a teljes magánvagyonnal felel, nem csak a cégessel.
"felszámolás,végelszámolás,csődeljárás alatt van.300 milla miatt"
Felszámolás -> fizetésképtelen a gazdasági társaság, így vagy maga a cég vezetése, vagy egy hitelező indítja el ellene az eljárást. A felszámolóbiztost a bíróság jelöli ki.
Végelszámolás -> fizetőképes a gazdasági társaság, csak már nem akarja folytatni a tevékenységét. Végelszámolást maga a cég vezetése is lefolytathatja.
Csődeljárás -> A csődeljárás célja, hogy a társaságot fizetőképessé tegyék és tovább tudjon működni. Ha sikerül, akkor oké, ha nem, akkor a csődeljárás "átcsap" felszámolási eljárásba. Csődbiztost a bíróság jelöli ki.
"Hogy tudott ekkora adósságot összehozni?"
Manapság elég könnyű. Ha például előállítasz valamit, és ahhoz rendelsz alapanyagot, amit aztán nem tudsz kifizetni a szállítónak, mert az általad előállított dologra nincs akkor kereslet, akkor évek alatt szépen fel lehet halmozni ekkora tartozást. Nyilván ha valaki fizetésképtelen, akkor hitelezőként bárki szóba jöhet. Hitelező az, akinek tartozik a társaság. Ezek lehetnek a beszállítói, a munkavállalói, a NAV, bank stb.
Bármelyik hitelező elindíthat a cég ellen felszámolási eljárást, ha a feltételeknek megfelel -> minimális tőketartozás kell hozzá. 2 ezer forint tartozás miatt nem lehet felszámolási eljárást kezdeményezni. Azt más úton kell behajtani.
"Zárolják a cég bankszámláit, ami azon volt pénz az bukta, ha van a cég nevén ingóság(autó, számitógép stb), vagy ingatlan (épület) akkor azt is foglalják lefelé a köztartozás fejében."
Nem mondta a kérdező, hogy adó-, vagy köztartozása lenne. Olyan is előfordul, hogy azt kínkeservesen meg tudja fizetni a társaság, csak a beszállítóit, és/vagy munkavállalóit nem fizeti ki. Ha nincs adó-, vagy köztartozása, akkor nem zárolnak semmiféle vagyont. Egyébként sem zárolják, hanem lefoglalják, amit csak végrehajtási joggal rendelkező szerv tehet meg. Adó- és köztartozás esetén ilyen szerv a NAV. Banki tartozás esetén például az önálló bírósági végrehajtó.
"De véges az ember feleségeinek és gyerekeinek a száma, pláne akik a csődölő szarokat a nevükre akarják venni."
Ez nem így megy! Bemennek borsodba egy kocsmába vagy az elfekvőbe vagy az öregek otthonába, ott kapsz 100-200 ezer forintot, cserébe aláírsz 30-40 üres A4-es lapot tollal a mutatott helyen.
A többit körényomtatják, és egy meghatalmazással elviszik ügyvédhez, könyvelőhöz, akárkihez akihez csak akarják!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!