Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » 1-3 millió forintot mibe...

1-3 millió forintot mibe fektetnétek, hogy jobban hozzon, mint az állampapír?

Figyelt kérdés

2023. júl. 31. 19:56
1 2 3 4
 11/34 Atikaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa válasza:
0%
Nyiss egy boltot, és adjál el termékeket. Dolgoznod kell, de nem dirigál a főnököd, hiszen nincs.
2023. aug. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
28%

"A BTC nem feketebárány, aranyat is vehettél már"


Semmiképp sem tartom jó ötletnek sem az aranyat, sem a bitcoint, de ha a kettő közül kellene választanom, hogy mibe rakok pár millió forintot, akkor az aranyat választanám. Az összes kriptónál ott lebeg a fejed felett a gondolat, hogy mi lesz, ha leereszt az egész, mint egy lufi? Már ma is egy instant szitokszó a kriptó, az AI örület óta meg nagyjából a kutya fülét se érdekli. Nem technológiai újdonság, nem hozott semmilyen változást, semmi előnye nincs semmihez képest sem. Az arany 10 év múlva is kb. annyit fog érni mint most, nominálisan valószínűleg nem bukhatsz rajta nagyot. A bitcoinnal meg mi lesz 10 év múlva? Érni fog még bármit is? Erre abszolút nulla garancia van.

2023. aug. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:
BTC-t az okból vesznek, amit úgy hívnak, hogy spekuláció.
2023. aug. 5. 13:57
 14/34 anonim ***** válasza:
19%

"BTC-t az okból vesznek, amit úgy hívnak, hogy spekuláció."


Igen, aranyat is, meg lényegébe mindenféle befektetési terméket valamekkora szintű spekulációval vesznek.

Csak ugye a kérdés 1-3 millió forintról szólt. Ennyi pénzzel nem állunk neki magas kockázatot vállalni. Legalábbis szerintem ez a józan döntés.

2023. aug. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
58%

@14


"Ennyi pénzzel nem állunk neki magas kockázatot vállalni. Legalábbis szerintem ez a józan döntés."


Te így gondolod, más meg másként. A nagyobb kockázat mindig maga az ember, s nem a termék. Megfelelő hozzáértéssel a bitcoin sem nagyobb kockázat, mint egy részvény vagy egy állampapír. A kockázatot nem kerülni kell, hanem tudni kell kezelni.


A bitcoin legnagyobb kockázata, hogy lokálisan vagy globálisan betiltják (mint ahogyan az jónéhány országban megtörtént már).


A második legnagyobb, hogy hiába telt el 14 év, a bitcoin és társai nem váltak valódi, széles körben használt fizetőeszközzé, csupán spekulációs termék maradtak a mai napig, s semmi jel nem utal arra, hogy ez a tendencia változni akarna.


Kérdező helyében biztosan nem bitcoint vennék, de igazából részvényt sem. Legalábbis full laikusként.


Helyében én sokat tanulnék a pénzügyekről, a befektetésekről, s egy idő után ráéreznék, hogy mi az, ami jó lehet, amivel tudok azonosulni, ami az én utam.


Elképesztően sok információ van a neten, ami ingyenesen elérhető, tematikus facebook-csoportokban, önálló weboldalakon, youtube-csatornákon. S ez mind-mind ingyen.


Legalábbis nem pénzzel kell fizetni érte, hanem idővel. Ám, a holt idők kihasználására ez egy kitűnő ötlet. Utazás, házi-, ház körüli munkák közben audioanyagokkal elképesztően magas tudásszintre lehet jutni.


Ráadásul a különböző kereskedési/befektetési felületek telefonon is kiválóan használhatóak.

2023. aug. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
21%

"Te így gondolod, más meg másként. A nagyobb kockázat mindig maga az ember, s nem a termék. Megfelelő hozzáértéssel a bitcoin sem nagyobb kockázat, mint egy részvény vagy egy állampapír."


Na, hát itt ezzel komoly problémám van. Akármennyire értesz hozzá, a bitcoinban mindig sokkal magasabb lesz a kockázat, mint egy normális részvényportfólióban. A részvényben pedig magasabb, mint mondjuk egy állampapírban. Ez nem tudás függő, hanem kész tény.

Attól mert te erőemelő vagy, ugyanúgy nehezebb számodra is megemelni a 100 kiló súlyt, mint a 10-et. Attól, mert te autóversenyző vagy, nem szűnik meg a versenyzés magasabb kockázata, a hétköznapi vezetéshez képest.

2023. aug. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
51%

"Na, hát itt ezzel komoly problémám van."


"Ez nem tudás függő, hanem kész tény."


A hozzáértés azon szintjén, amelyiken te vagy, ez teljesen normális.


Persze, (saját magadon kívül) senki nem akadályoz abban, hogy feljebb lépj...

2023. aug. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
0%
Jó, akkor indulj el a továbblépésen a két pipáddal, aztán 10 év múlva térj vissza egy beszámolóval, addig pedig inkább hanyagold ezt a kérdés kategóriát mindenki érdekében. :)
2023. aug. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
45%

@18


Akkor tegyünk tisztába pár dolgot...


Én már túl vagyok a 10 éven (a 20-on is), az életem maga a beszámoló. Aki méltó rá, az tudja, látja.


A pipák száma sosem azt minősíti, akinek a neve mellett van, hanem a pontozókat.


Amennyiben valaki kárt szenved a destruktív kommentjeid miatt, hogyan fogod kárpótolni?

2023. aug. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
42%

Na igen, vannak itt a trollokon (#18) kívül értelmesek is.


Végre valaki, aki látja a fától az erdőt (#19)!

2023. aug. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!