Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Vállalkozásba befektetés,...

Vállalkozásba befektetés, vagyis befektetőnek lenni? Hogyan működik?

Figyelt kérdés

Nagyjából tudom mit jelent befektetőnek lenni, x összeget belerakok egy vállalkozásba, melynek a profitjából részesülni szeretnék. Viszont a technikai részét nem nagyon tudom hogyan működik.. Ha befektető vagyok, akkor automatikusan tag, tulajdonos leszek a cégben? És ez meddig tart? Pláne abban az esetben, ha induló vállalkozásról van szó.

Én a nyereségemhez hogy jutok hozzá? Osztalék formájában vagy egyéb módon is? Köszönön, ha tudsz segíteni.


2023. márc. 29. 16:48
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:

Azert itt nincs szó ilyen volumenű bizniszről. Csak penztargepes ertekesites lenne, tudom ott meg megcsinaljak, hogy nem ütik be, de azert azt sem lehet tul sűrűn, nav ellenőrzes mindig van a pakliban.

Amugy fel lett kinalva, hogy legyek ott heti 2 napot, tehat ez egyfajta kontroll lenne, csak az a baj, hogy önmagaban ez igy keves munka lenne nekem, a jelenlegi allasom mellett viszont nem tudok jelen lenni.

De köszönöm a kimeritő valaszt!

2023. márc. 29. 22:33
 22/28 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok vállalkozás működik teljesen korrektül betársulással. Valahol a hitelnek is ez a lényege, ahol a bank a "befektető" az által, hogy hitelt nyújt a vállalkozásnak.
2023. ápr. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

"x összeget belerakok egy vállalkozásba"

Ahogy kivettem a szavaidból új cég lenne, nulláról indulva. Ilyen esetben a bevétel (hiába pénztárgépes ahogy írod) csak elméleti, mert ugye be kell indítani a céget, meg kell ismertetni az ügyfelekkel, hogy egyáltalán legyen bárki aki majd jön és fizet a szolgáltatásért.

Vegyünk mondjuk egy fodrász szalont, vagy kozmetikát, konditermet.

Ha meglévő konkurenciától kell átcsábítani vevőket, mert ugye mindenki hajat vágat valahol, az nem lesz könnyű, hiszen ott, ahová járnak, már van egy megszokott környezet, bizalmi légkör, emberi kapcsolatok, stb. Ha te nyitsz egy új üzletet, miért mennének át hozzád azok az ügyfelek? Miben tudsz te jobb szolgáltatást nyújtani, mint a már évek óta működő konkurencia? Érted? A meglévő, bejáratott ügyfélkörrel rendelkező szalonok előnyben vannak veled szemben, és ha megtudják, hogy nyit egy új szalon, lehet, hogy árengedménnyel próbálják megtartani az ügyfeleiket. Tehát neked még ez alá az ár alá kellene menned a kezdő vállalkozásoddal, ami lehetetlen vállalkozásnak tűnik.

Tehát a bevétel csak elméleti, a költségek viszont nagyon is valósak. Helyiségbérlet, eszközök vásárlása, alkalmazottak fizetése, rezsi, reklámköltségek.

Azt kell tehát induláskor kiszámolnod, hogy az a tőke, amit beleadsz illetve összeadtok többen a vállalkozás indulására, az mire elég? Ha nulla vagy minimális bevételetek lesz az első 2-3 hónapban, akkor is talpon tudtok-e maradni?

Ha a befektetni szánt tőkével nem tudtok legalább 6-8 hónapot elműködni úgy is, hogy nagyon kevés bevételetek lesz közben, akkor már most el kell gondolkozni azon, hogy érdemes-e egyáltalán belevágni, mert lehet, hogy teljesen el fog úszni a bele tett pénzetek. Nemcsak a társaidé, a tiéd is.

Az induláskor vállalt magas fix költségek, pl. helyiségbérlet olyan kigazdálkodhatatlan kiadást jelenthetnek, ami pillanatok alatt el tudja koptatni a kezdőtőkéteket, bármekkora tőke is az, pár hónap alatt nulla lehet belőle.

Üzleti tervet készítettetek indulás előtt? Eléd tettek ilyet, mint befektetőnek? Kiadások, várható bevételek, várható eredmény? "B" terv: mi történik, ha nem jönnek a várt bevételek, melyik tulajdonos tesz még bele pénzt, hogy tovább működhessen a cég? "C" terv: mi történik, ha annyira nem jönnek a bevételek, hogy egy további tőkeinjekció sem mentheti meg a céget és tönkremegy, ne ajd isten el is adósodik, tehát nem elég, hogy elúszik a befektetésetek, de még adósak is maradtok pár millióval ide-oda, pl. a NAV felé, stb.

Ezeket papírra fektettétek már?

Egy cégbe beszállás nem csak annyi, hogy nesze itt van 1 millió, csináld ügyesen, majd jövök a kamatokért vagy az osztalékért.

2023. ápr. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
Sok barátság ment már tönkre elbaltázott közös üzleti ügyek, vagy nem korrektül viselkedő üzlettárs-barátok miatt.
2023. ápr. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:

23. Meg semmit nem fektettünk papirra, mert meg tenyleg elegge gyerekcipőben jar az egesz. Ötleteles, varialas, miota kiirtam ezt a kerdest mar vannak is valtozasok, szoval.. Amugy nem egy szimpla szalonrol van szo, amit irtal, eleg speci, ezert nem akartam itt rola bővebben irni, mert a neten konnyen ra lehet keresni, hogy ki az a nehany szereplő, aki foglalkozik ezzel. De ahol mi nyitnank, az egy teljesen lefedetlen regio, ennek mar en is utana neztem.

24. Hat azert baratoknak nem mondanam magunkat, szoval az altalad felvetett problema sokkal kevesbe aggaszt, mint a befektetett penzem :)

2023. ápr. 5. 15:52
 26/28 anonim ***** válasza:

"Hat azert baratoknak nem mondanam magunkat, szoval az altalad felvetett problema sokkal kevesbe aggaszt, mint a befektetett penzem :)"


Ha nem barátaidról van szó, akkor egyáltalán hogyan került szóba közöttetek, hogy befektess hozzájuk? Hogyan találtatok egymásra?

2023. ápr. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:
Ha ram irsz privatban leirom.
2023. ápr. 5. 20:24
 28/28 anonim ***** válasza:
Na, mi lett, kedves kérdező? Beindult a biznisz?
2023. máj. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!