Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szerintetek mennyire lenne...

Szerintetek mennyire lenne nagy a sikere?

Figyelt kérdés
Szeretnék indítani egy weshopot, mégpedig különféle boxokat készítenék. Mint pl a rózsa box azaz '' rózsa doboz,, mert ezt nagyon trendi lett. Lehet sokan még nem is hallottak róla de remek ajándék lehet bárkinek. Esetleg ezekben a dobozokban lehet tenni csokit parfümöt, férfiaknak szeszes italt esetleg, plüssöt, ékszert, sminket.. Stb. Igazából ennek az a célja ha esetleg valakit megszeretnél ajándékozni akkor ez egy remek ajándék nőknek és férfiaknak egyaránt hisz ha mondjuk egy lány szereti a parfümöket és a rózsát akkor ezt egyben meglehet oldani a rózsa boxal, hisz rózsa is van benne és parfüm is továbbá remek dísz is lehet. És pénzben is nagyon kedvező hisz eléggé borsos áruk van ezeknek a boxoknak. (Hisz ha mondjuk egy márkás parfüm van a boxban akkor annak nyilván meglesz az ára!)Ellenben ha belejössz akkor nem is olyan nehéz elkészíteni, csak türelem és szorgalom kell hozzá na meg persze a kitartás!

2023. márc. 12. 14:21
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

#7es vagyok. Csak nem mindegy, hogy sima rózsaboxot csinálsz naturan és azt árulgatod a környezetedben, vagy kreálsz bele valami plusz terméket is. Mert hogy rózsaboxot hobbiból egész nyugodtan csinálj, árulgasd a barátnőid, kollégáidnak, közvetlen környezetedben. Vagy már eleve van egy fizikai, kézzel fogható kereskedelmi tevékenységet folytató üzleted, és kiegészíted webshopos, rózsaboxszal.

A környezetedben esetleg lesz kereslet a rózsaboxaidra, akár még bennük termékekkel is. És jó esetben egyik sem nyom fel a Nav-nál engedély nélküli jövedési termék értékesítésért, pl. alkoholnál.

Rózsabox termékekkel nem úgy működik, ahogy te elgondolod, hogy valaki megrendel valamit, te elszaladsz a legközelebbi üzletbe, megvásárolod és postára adod. Csak hogy tudd mindegyik termék csoport külön engedélyköteles. Ahhoz, hogy ezekre engedélyt kapj, meg kell felelned dolgoknak.

2023. márc. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
#11 értem! Akkor hogy csináljam mégis?
2023. márc. 12. 16:58
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kizárólag hobbiként és csak simán rózsaboxot. Aztán mindenki tesz bele amit akar, ha akar. Ha engem kérdezel és nem bonyolítanám túl mindenféle termékekkel még ismeretségi körben sem. Maximum a családon belüli ajándékozásokkor. Talán kezdetnek valami nagyon mini változatot, vagy valami rózsaboxhoz hasonló kreatív dolgot ajándékoznék 1-2 közelebbi ismerősnek. Ha már több van és belejöttél, akkor bármilyen más kreatívan és igényesen összehozható díszt, stb is készítenék. Ha a munkád szép, esztétikus, tartós és nem aranyáron szeretnéd adni, hogy hirtelen meggazdagodj belőle, akkor előbb utóbb elterjed az ismeretségi körödben, és az ő ismerősi köreikben, hogy mennyire ügyes vagy és hozzád fordulnak majd. Max kiülnék egy piacra, vagy néhány város rendezvényeire, stb., stb. De ehhez mind rengeteg idő kell és megélni akkor sem biztos, hogy megtudsz csak ebből. A webshopot sem erőltetném, ahogy már írtam a rózsabox nem az a termék, amire folyamatosan, egész éven át legyen kereslet.

#11 voltam.

2023. márc. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Kezd el, majd szolj ha bevallt
2023. márc. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
#13 értem de pont az lenne benne a plusz hogyha van benne valami.
2023. márc. 12. 17:56
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

#15 Rendben. Ha mindenáron ehhez ragaszkodsz, akkor legyen, csináld. Senkit nem lehet megvédeni önmagától. Akkor kezdetnek csinálj egy vállalkozást, legyen minimum egy megfelelő raktárhelyiséged. kérd ki a megfelelő engedélyeket a termékekhez, amiket szeretnél belerakni. Szerezd be a termékeket, természtesen számlával. Jól vigyázz mikor, melyik termékből mennyit raktározol, mert pl. a húsvéti nyuszi, attól függetlenül hogy csoki, csak egy húsvétot bír ki a minőségmegőrzési ideje, ugyanez a mikulás, valentin szívecske, stb. A márkás parfümökkel főleg vigyázz, mert azokkal lehet a legjobban mellélőni, egyrészt az eredet, valódiság, másrészt pedig az illat, ami egyiknek bejön, az a másiknak nem biztos. Alkohol és társaival ne is probálkozz, az más kategória, és leírták már előttem, nem adhatod el 18 év alattinak, rózsabox ide, vagy oda. Keress egy könyvelőt, aki a könyvelésedet jó pénzért megcsinálja. A saját járulékaidat, stb., akkor is fizetned kell, ha adott hónapban nem adtál el egyetlen egy boxot sem. Ezzel így még mindig max a helyi piacra vagy városi rendezvényeken tudsz részt venni, mert nincs fizikai helyed, ahol ezeket a termékeket értékesíted. Tehát vagy bérelsz egy üzlethelyiséget, ami szintén kiadás: bérleti díj, rezsiköltség, vagy megmaradsz a piac, helyi rendezvény változatnál. Ha webshopban szeretnél rózsaboxot termékestől értékesíteni alkohol maximálisan kilőve még a jelenlegi állás szerint is. Ugyanis nem tudod, hogy a vevőd mennyi idős. A szállítási prolémát nem igazán tudom elképzelni hogyan lehetne megoldani, hacsak nem indítasz külön futárcéget is hozzá, ugyanis egy csokit egy parfümőt, rózsaboxszal együtt is be kell tudni csomagolni. A csomagolás szintén plusz költség, már a csomagolóanyagban is, szállítási díjakról nem is beszélve. Ehhez még jön a vásárlástól való elállási jog.... Plusz amit nem győzők elégszer leírni, ilyeneket az emberek nem vesznek napi, heti, havi szinten, max alkalmakkor, akkor sem mindenki! Hmm ilyen terméknek én biztosan nem csinálnék webshopot, sem kicsiben, sem nagyban. Továbbá valamilyen vállakozási forma nélkül biztosan nem raknék bele plusz terméket. Ami szerinted a plusz. Értem az elgondolásodat, az a plusz lenne, amivel te gyakorlatilag pénzt szeretnél keresni. De aki akarja azt a pluszt külön is meg tudja vásárolni és eldöntheti hogy vesz-e hozzá rózsaboxot kiegészítésnek, vagy sem. Ugyanez vonatkozik arra is, ha te kicsiben szeretnéd elkezdeni. Hiába raksz egy rózsaboxba márkás parfümöt pl. 30 ezerért, ha valaki márkás parfümöt akar venni, az megkeresi a megbízható oldalakat, fizikai üzleteket, megveszi és max vesz hozzá kiegészítésként valamit, pl. a te rózsaboxodat.

Szerintem kicsit fordítva közelíted meg a kérdést. Burkoltan a rózsaboxra ráhúzva szeretnél termékeket értékesíteni és abból profitot elérni. Ez viszont nem így megy. Főleg mostanában nem.

2023. márc. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
#16 értem.
2023. márc. 12. 20:12
 18/20 anonim ***** válasza:
Amugy adtal egy tok jo otletet, kicsit utananeztem a dobozoknak es nem pont ez de hasonlo dolog szerintem mukodhet. Meg alapanyagom is van egy masik projektbol, koszi kerdezo!
2023. márc. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
#18 na látod!! Aztán itt hányan lebeszélnek róla! Nagyon szívesen!
2023. márc. 12. 20:22
 20/20 anonim ***** válasza:
2023. márc. 13. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!