Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szerintetek mennyire lenne...

Szerintetek mennyire lenne nagy a sikere?

Figyelt kérdés
Szeretnék indítani egy weshopot, mégpedig különféle boxokat készítenék. Mint pl a rózsa box azaz '' rózsa doboz,, mert ezt nagyon trendi lett. Lehet sokan még nem is hallottak róla de remek ajándék lehet bárkinek. Esetleg ezekben a dobozokban lehet tenni csokit parfümöt, férfiaknak szeszes italt esetleg, plüssöt, ékszert, sminket.. Stb. Igazából ennek az a célja ha esetleg valakit megszeretnél ajándékozni akkor ez egy remek ajándék nőknek és férfiaknak egyaránt hisz ha mondjuk egy lány szereti a parfümöket és a rózsát akkor ezt egyben meglehet oldani a rózsa boxal, hisz rózsa is van benne és parfüm is továbbá remek dísz is lehet. És pénzben is nagyon kedvező hisz eléggé borsos áruk van ezeknek a boxoknak. (Hisz ha mondjuk egy márkás parfüm van a boxban akkor annak nyilván meglesz az ára!)Ellenben ha belejössz akkor nem is olyan nehéz elkészíteni, csak türelem és szorgalom kell hozzá na meg persze a kitartás!

2023. márc. 12. 14:21
A kérdező szavazást indított:
Megéri belevágni
Nem éri meg belevágni
20 szavazat
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meg kicsiben. Csinálsz párat, felbodob FB-re és ha vesznek belőle csinálsz még.

Bukni nem nagyon tudsz vele, legfeljebb elajándékozod, ha senkinek nem kell.

Hajrá.

2023. márc. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha mas milliokat keres azzal hogy kezmintahoz arul gipszet.... Akar ebbol is lehet valami
2023. márc. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
81%
van jó pár 1000 konkurenciád aki épp rózaboxot is árul. Miért tőled vásároljam megy ugyanazt a terméket? 8Az nem válasz, hogy a te zsebedet tömjem, a másé helyett)
2023. márc. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
#3 én nem ugyanolyanokat csinálnék,sőt totál másakat. Olyanokat amit nem láttam még árulva csak ilyen DIY csináld magad videókban. Nagyon pozitív ember lehetsz mondhatom
2023. márc. 12. 14:46
 5/20 A kérdező kommentje:
Emberek!! Olyan boxokat csinálnék amiket nem nagyon látni árulva. Sokkal egyedibbeket terveztem amiket még nem nagyon láttam webshopokon. Szerintem meg inkább próbálkozzon az ember. És igen is lehet az embernek sikere attól hogy még nem csak én csinálok ilyen boxokat! Az is lehet hogy amiket én csinálok majd az jobban fog tetszeni az embereknek. Minden ki kell próbálni hisz az élet túl rövid.
2023. márc. 12. 14:49
 6/20 A kérdező kommentje:
#3 Pl tegyük fel mondjuk több kozmetikus van.. Hát rengeteg.. Mégis van amelyik sikeresebb van amelyik nem. És van amelyik nagyon! Mégis szinte mondhatni ugyanazt csinálják. Nekik is egy csomó konkurenciájuk van ha így nézzük! Ez hülye meglátás!!
2023. márc. 12. 14:53
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak reális a hozzáállása. Valóban van ezer és egy ilyen rózsabox, sőt, webshop is, miért pont tőled vásároljak? Ráadásul a rózsabox nem épp fogyasztási cikk, nincs minden héten, hónapban szüksége ilyenekre az embereknek, max. 4-5 nap egy évben: valentin nap, nőnap, anyák napja, és esetleg születés- vagy névnap, hogy megérje ezért webshopot fenntartani a rengeteg másik webshop mellett. Szerintem is inkább kezd kicsiben, a környezetedben, marketplace, stb, olcsóbb és egyszerűbb is, mert meglátja egyik ismerősöd: "Jaj de szép!" és vásárol egyet, aztán majd a másik is, és így tovább, aztán majd alkalmakkor eszükbe jutsz, talán nálad találhatnak valami megfelelőt, vagy esetleg konkrét elképzeléssel érkeznek arról mit szeretnének, te pedig elkészítheted nekik. Szerintem egy webshophoz jó esetben mindenből, minden féléből kellene legalább egyet elkészítened, hogy le tudd fotózni, és ha már fotó, akkor értékelhető képhez értékelhető gép, vagy fotós sem ártana, stb., stb... De ahogy érzed. Ha annyira ez az álmod, csináld, de önmagában ebből megélni nem fogsz. Max hobbinak jó lehet.
2023. márc. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
#7 igen hobbinak gondoltam. Igen, kicsiben jobb lenne elkezdeni én sem úgy gondoltam hogy egyből webshop hanem majd fokozatosan meglátom úgy is mennyire van rá kereslet
2023. márc. 12. 15:18
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Én pozitív ember vagyok, több saját magam által épített webshoppal és jelenleg is működő vállalkozással a hátam mögött. De te nem értesz sem a webshophoz, sem az értékesítéshez, sem vállalkozáshoz. Jelenleg csak ötleted van, amire valamire való piacfelmérés se készült.


Az, hogy szerinted van keletje a dolognak.. ha ez ilyen egyszerűen működne, akkor már dollár milliárdos lennék.



A kozmetikus épp rossz példa, mert ott az adott ember személyisége is közrejátszik, nem csak az elvégzett munkája.. Illetve kozmetikus és kozmetikus munkája között igencsak óriási a különbség.



Nálad a webshopnál nincs személyes jelenlét/befolyás, a termék versenyez a többi hasonló webshopos termékkel. Max árversenybe fogsz belebonyolódni, de az meg nem üzlet, hogy "olcsóbban adom a konkurenciánál", nem is tudod egy szint alá vinni, mert nem akkor lesz rajta profit.


Semmi egyéb hozzáadott érték nincs. Csokit teszel bele, meg parfümt? Azt megvehetik a boltban is olcsóbban mint nálad. A magyar amúgy is csóró.


Élelmiszert is árulsz? és hol fogod tárolni a készletet? Nem csak annyi, hogy bevágod a csokikat a fiókba, azt kész. Ennek előírása van. Ha nem adod el, és lejárnak.. mert bizony az élelmiszer lejár, akkor az máris veszteség. Mondhatod hogy "áh, ki nézi ezt" .. a hatóság nem fogja ezt mondani, hanem rád vágja a büntetést jó esetben és nem felfüggeszteti a tevékenységedet.


Alkoholt nem adhatsz el 18 év alattinak, + ha megvalósul a nemzeti italbolt, akkor meg kb senkinek se.


Hogy fogod ellenőrizni hogy ki 18 alatti a vásárlóid közül?


Ha bekéred a születési dátumot rendeléskor, akkor úgy pattannak le az emberek a kosár oldaladról, hogy olyat még nem látott az ecommerce.



Csomagolásról nem is beszélve. Van egy érzésem hogy soha nem csomagoltál össze egy csokor rózsát egy 1 literes (több mint 1kg-os) alkohollal.. rózsád cafatokban lesz mire megérkezik a vevőhöz.. aztán örülhet, hogy az üveg nem tört össze. Ennek speciális csomagolás kell, mivel üveg + és törékeny.. és mivel speciális szállítást igényel a kiszállítási ár is az egekben lesz.


Kiteszed a fb-ra? Ahol kb 100 emberből 1-2 fogja látni, mert annyira egy f*s lett az elérés az utóbbi években. Erre építesz egy üzletet? Hirdetés feladás pénzbe kerül. Fb ára + idehaza 27%-os áfa, ami neked kell befizetni. Akkor is ha nincs vásárlód. Adtál már fel hirdetést a hirdetéskezelőben? Láttad már egyáltalán a hirdetéskezelőt?



Először tanulni kell, aztán próbálkozni. Külömben egy rossz próba és mellé drága tanulópénz megfizetése örökre elveszi a kedved a vállalkozósditól.


Ettől függetlenül sok sikert ha belevágsz.


#3as voltam

2023. márc. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
#9 figyelj most olyan mintha ezt az egész box témát szaroznád le. Egy csomóan ezt csinálják ahogy írtad is!!! Akkor most miért kötekszel? Ők is ugyanúgy ezeket teszik bele.
2023. márc. 12. 15:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!