Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Létezik kürtőskalács sütő...

Debremart kérdése:

Létezik kürtőskalács sütő tanfolyam amivel el lehet kezdeni vállalkozni?

Figyelt kérdés

2023. márc. 3. 08:35
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Ne hallgass a huhogókra, akik mindenről le akarnak beszélni és semmit nem tartanak lehetségesnek. Ugyanakkor megalapozatlan illúziókba se ringasd magad, mert önmagában az álmodozásból még nem lesz siker és nem csak a cselekvés teszi a különbséget, hanem főleg az, hogyan csinálod és mennyire alaposan, felkészülten tervezed meg, amit csinálsz.


Tök jó, hogy vannak olyan ismerőseid, akik már megcsinálták, lehet belőlük inspirálódni, tanulni a sikerükből. Hozzájuk menj inkább tanulni, így azt is fel tudod mérni, hogy mennyi igaz abból, amit a forgalomról mondanak, meg talán további fogásokat is el tudsz tőlük lesni, hogy miken múlik, hogy van/nincs forgalom.


Ez a 45 perces kürtőskalács sütő tanfolyam nekem inkább élmény programnak tűnik, nem annyira üzleti képzés. Persze ha annyit akarsz, hogy megtanuld, hogy kell finom kürtőskalácsot sütni, akkor elég lehet, de képzettséget, szakmai és üzleti tudást ne várj tőle. Nem kizárt, hogy akár ugyanez a cég, akár más hasonló olyat is csinál, ha nem is hirdeti, de ha fizetsz, akár titkokat is elárul neked. A képzést igazoló papír már bonyolultabb kérdés.

Kétlem, hogy kimondottan kürtőskalács vagy hotdog készítésre létezne speciális képzés, meg azt igazoló minősítés. Ha kell hozzá valamilyen képzettség, akkor az valamilyen vendéglátó ipari lesz, ahol jóval több és általánosabb tudást kell elsajátítani. Ezt egy könyvelő meg tudja mondani, hogy milyen engedélyek és egyebek szükségesek. Vele végig tudjátok számolni, hogy mi mennyibe kerül, mennyit kell hozzá kitermelned, hogy megtérüljön.


A büfé kocsinak nagy előnye egy bódéval vagy üzlethelységgel szemben, hogy bárhol le tudsz parkolni vele, ha egyik helyen nem elég jó a forgalom, akkor átgurulsz vele máshova. Tudsz kísérletezni, hogy ebéd szünetben vagy tanítás végén nagyobb a forgalom a sulinál, meg azzal is, hogy vajon a sulinál érdemesebb árulni, vagy a vasútállomásnál, bevásárló központnál, esetleg valamelyik irodaháznál. Azt is megpróbálhatod, hogy estére átparkolsz valami kocsma vagy színház elé, ahol olyankor nagyobb az élet, mint az iskolánál/irodaháznál.

Azzal sem árt számolni, hogy területfoglalási és egyéb hely használati engedélyek is kellhetnek, meg az se árt, ha engedélyezésen kívül emberileg is megbeszéled ezt az érintett helyekkel, hogy lehetőleg még örüljenek is neki, hogy ott vagy, ne akadályozni akarjanak.


Általános tanács (pláne így válság idején), hogy bármilyen anyagi döntést hozol, legalább fél évre elég tartalékod mindig legyen, amiből meg tudsz élni akkor is, ha nem találsz munkát.

Vállalkozás indításhoz érdemes úgy számolni, hogy fél évig maradjon tartalékod azután is, hogy esetleg feladod a vállalkozást és vissza akarsz menni inkább alkalmazottnak.

Ezen a fél évi tartalékon felül számold ki nagyon alaposan, hogy a vállalkozás indításhoz szükséges és rendelkezésre álló tőkédből mennyi ideig tudsz kísérletezni a vállalkozással, ha nagyon vacakul megy a dolog és semmi bevételed nem lenne.

Különösen a jelenlegi válság, infláció és folyamatos áremelkedések miatt érdemes minél nagyvonalúbb ráhagyásokkal számolva és minél pesszimistábban tervezni. Úgy tervezd meg a költségvetésedet, hogy minden jóval többe kerül, mint amennyiért hozzá tudsz jutni, minden a lehető legrosszabbul alakul menet közben. Az anyagi tervekkel a legnagyobb nehézségekre és katasztrófákra készülj, tervezd be, hogy akár napokig is egyáltalán nem megy az üzlet, de neked fizetni kell a kocsi bérlését, számolj több komoly meghibásodással is, stb. Így nem tudnak ezek a nagyon is várható bizonytalanságok meglepetésként érni.

Ha minden sokkal jobban alakul, mint amire számoltál, akkor sokkal jövedelmezőbb lesz, hamarabb megtérül, örömhírekkel szolgál, a pesszimista tervedhez képest minden sokkal jobban fog alakulni, amiből nagy bajod nem lehet.

Viszont ha hurráoptimistán nem tervezel előre a váratlan kiadásokkal, áremlekedésekel, meghibásodásokkal, betegséggel, egyéb problémákkal és mindent a legjobb reményeid szerint számolsz ki és nincsenek a terveidben extra tartalékok azokra a dolgokra, mert az utolsó filléred is élére állítottad, hogy pont kiadja a számítás, hogy működhet a dolog, akkor sokkal nagyobb lesz az esélye, hogy a váratlan meglepetések borítják az egész tervet.


Bízz a sikerben, higgy benne, hogy meg tudod csinálni, reménykedj, hogy minden jól alakul, de készülj fel a váratlan problémákra, tervezz vele, hogy miből és hogyan tudod megoldani őket, hogy amikor bekövetkezik valami gond, akkor ne meglepetésként érjen, hanem felkészülten várd és már előre kidolgozott forgatókönyved legyen rá, hogy minél zökkenőmentesebben tudj átlendülni rajta.


Innen elég sokat lehet tanulni a pénzügyek kezeléséről, érdemes a szemléletet elsajátítani. Sok vállalkozás témájú írása is van, érdemes keresgélni rajta:

[link]

[link]

2023. márc. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, látod erre nem is gondoltam, hogy délelőtt az egyik helyen legyek, délután pedig a másikon. Ez egy nagyon jó építő kritika volt és leírtad, hogy pontosan mikre kell felkészülni dióhéjban. Köszönöm szépen!
2023. márc. 5. 16:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!