Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mi az a "Az szja. tv. szerinti...

Mi az a "Az szja. tv. szerinti átalányban megállapított jövedelem"?

Figyelt kérdés

22HIPAK_A-EGY - e.v. megszüntetés miatt kell beadnom.

Mert az "Szja. tv. szerint vállalkozási tevékenységből származó bevétel"-hez gondolom azt kell írni, amennyi bevételem volt tisztán (30 napig működtem, 288.000 Ft-os bevétellel, átalányadósan).

És igazából bármit írok 192.000 Ft-tól több csilliárdig, mindig ugyan azt a 230.400 Ft-os adóalapot számítja ki, így viszont az HIPAKM KÖT lapon 4608 Ft ipa befizetést számol ki (2% az adómérték), közben telefonban azt mondta az ipás, hogy 8k túlfizetésem van, tartozásom nincs, akkor hogy lehetne itt kijöjjön 4k, nem nulla kéne legyen? Írja is az útmutató hogy 1,2MFt felett adómentes. Értelmezhetetlen mit kell oda írni, mert a kitöltési útmutató is annyit ír: " Itt kell feltüntetni a személyi jövedelemadóról szóló törvény szerint átalányban megállapított jövedelmet. " - Bayer Zsoltisan: "Tényleg bakki?"...nem lettem előrébb, hogy ez mit jelent és mitől más a fent említett bevételtől.



#bevallás #.ipa #átalányadó #22HIPAK #22HIPAKM #átalányban megállapított jövedelme
2022. okt. 7. 11:13
 1/3 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
Erősen zavaros amit írsz. A bevételhez tényleg mindegy mit írsz, mert a jövedelem alapján kell adózni. :D A 2-es pontban van a bevétel 288 000, az 1-esben a jövedelem, ami a bevétel 60%-a normál esetben 172 800, ennek a 1,2 szerese az adóalap ami 207 360. Annak 2% olyan 4147 körül van. De nem értem hogy lehet HIPA túlfizetésed ha csak 30 napig működtél és ez az első bevallásod.
2022. okt. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Előtte katáztam, csak az ugye off :) akkor túlfizetgettem valahogy


Köszi. Am közben megkérdeztem könyvelő ismerőst, azt mondta, hogy második pont bevétel a 288k, első pontba pedig a 40%-a mert 40%os átalányadós bigyó. Bár most elbizonytalanítottál, hogy akkor a 40-át kivonni kellett volna-e belőle és 60%ot beírni, és a könyvelő is rosszul mondta-e. (?)

2022. okt. 7. 14:45
 3/3 A kérdező kommentje:
Na kaptam az értesítést, hogy rögzítették a bevallást, de a befizetni valót a bevallott majd 3ezer forintom helyett nullára helyesbítették :D fene se vágja, de jó hogy javítják ez jófej dolog (bár alapból minek készírjük el, mikor mindent látnak fekete-fehéren...), nemvesztettem semmit legalább.
2022. okt. 8. 08:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!