Szerintetek érdemes ebben a gazdasági válságban szépségszalont nyitni?
Kezdőként mindenképp érdemesebb alkalmazottként kezdeni és más felügyelete alatt megismerni az üzleti életet. Még a legnagyobb multiknál is vagy olyat vesznek fel igazgatónak, aki már bizonyított alacsonyabb szinteken, vagy akár azzal is indulhat az új igazgató karrierje a cégnél, hogy beültetik az alacsony pozíciók mindegyikére betanulni, mert az alacsony szinteken szerzett tapasztalat nélkül nem lehet egyetlen céget sem eredményesen vezetni.
Addig jó, hogy kezdő vagy és nagyon fiatal, ezért nem sietsz. Viszont az, hogy nem fog egyik napról a másikra menni és 5 év mire eléred a célod, az még mindig csak egy vágyálom. Egy vállalkozásnál nem csak van szó, hogy ha nem megy jól, akkor majd lassabban jön össze. Egy vállalkozásnál rengeteg folyamatos költség van, amiket akkor is ki kell fizetni, ha nem lesznek ügyfeleid és emiatt bevételeid sem. Az üzlethelység bérleti díját, a fűtéshez, világításhoz és a berendezések működtetéséhez használt áramot, vizet, gázt mind ki kell fizetni akkor is, ha senki sem jön be az üzletbe. Ha nincs elég/semmi bevételed, akkor neked kell a saját zsebedből kifizetni.
Vehetsz fel hitelt, hogy több pénzed legyen az induláshoz, de a hitelt vissza kell fizetned, különben a bank elviszi a saját/családod házát, kocsiját, amire felvetted a hitelt.
Ha csak addig tart a terved, hogy mindenképp szeretnél egy szalont, az nagyon könnyen teljesül. Kibérelsz/veszel egy szalont és van egy szalonod.
Azt felépíteni, hogy ennek a szalonnak az üzemeltetése üzletileg működőképes is legyen, vagyis képes legyen kitermelni a saját működési költségeit, a te megélhetésedet és még ezek mellett nyereséget is, na az már egy sokkal nehezebb dolog. Ha ez olyan könnyű lenne, akkor nem dolgozna sehol egyetlen fodrász sem alkalmazottként, mert mindenkinek saját szalonja lenne.
Viszont azzal, hogy a fodrász szakmát megtanultad, még egyáltalán nem biztos, hogy a fodrászat üzemeltetés üzleti kihívásaival is ugyanúgy képes leszel boldogulni. Sőt, ennél még fontosabb kérdés, hogy mennyire élvezed a fodrász szalon üzleti vezetésével kapcsolatos feladatokat. Mert a legtöbb szakember (bármilyen területen) pont azért szokott felhagyni a saját cég működtetéssel és elmenni inkább alkalmazottnak, mert ha tiéd a cég, akkor a tiéd minden a cég működésével kapcsolatos feladat és teher. Ha te irányítod a fodrászatot, akkor már nem a hajvágás a legfontosabb feladatod, hanem hogy intézd a pénzügyeket, a könyvelést, a marketinget, a karbantartásokat - amellett, hogy még a hajvágást és a közvetlen azzal kapcsolatos dolgokat is te csinálod. Nem lehetetlen mindent jól csinálni. Nagyon sok egyéni vállalkozó és cégvezető is boldogul vele. De teljesen másról szól egy fodrász céget működtetni, mint maga a fodrász munka. És neked pályakezdőként még a hajvágásban sincs rutinod, nemhogy a cég működésébe egyáltalán belelátnál. Sokkal jobban jársz, ha ezeket a tapasztalatokat előbb mások cégében szerzed meg és csak utána kezdesz saját cég alapításába, hogy már láttad, mások hogyan csinálják.
Az ilyen válságos időszak pláne nem kedvező tanuló terep egy kezdő vállalkozásnak. Ha nem vagy rákényszerítve, akkor inkább ne most kezdj kísérletezni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!