Igaz lehet ma már ez? Festők és burkolók (egyénileg, önmaguk) NAPI 70-120 ezer forintokat tudnak munkájukért kapni a fővárosban és Sopron környékén (a járulékok és munkaeszközök költségeinek/fenntartásának levonása után)? Vagy ez csak városi legenda?
Ismerőseim szobafestők (igaz mostanság csak hőszigetelnek), de közel sem kapnak tisztán nettó 70.000 és 120.000 forintokat naponta.
Pedig történeteik alapján eddig azt szűrtem le, hogy így sem keresnek rosszul, sőt!
De egyre több embertől hallom és olvasom, hogy ezen fenti két nyugati városban és környezetükben pl. burkolók már nem is dolgoznak 7-8 ezer forint per négyzetméter munkadíj alatt... Festők sem mennek ki 60-70 eFt-nál kevesebbért - a levonások után!
Vagy újabb nagyzoló legendákat hallunk/olvasunk csak?
Ez akkor lenne így, ha tömegesen dolgozhatnának olyanoknak, akik ennél lényegesen magasabb jövedelemmel rendelkeznek.
Hiszen aki ennél kevesebbet keres naponta, az fizetés nélküli szabadságot kivéve maga is elvégezné a festést burkolást, sokkal olcsóbban.
#2 Süt rólad a megvetés és a sznobizmus. Elárulom neked, hogy az IT n kívül is lehet jól keresni. Tudom, hogy ezt te és a kis haverjaid nem vagytok képesek elfogadni annyira karótnyeltek vagytok, de ez van.
Kérdező: Ez csak városi legenda. Édesanyám párja burkoló. Jelenleg én is burkolónak tanulok esti képzésen. Anya párja alkalmaz és úgy járunk melózni. Egy normál méretű fürdőszoba leburkolása oldalfallal, padlóval, kifugázva és szilikonozva kb. 4 napot vesz igénybe ha csak ajtómagasságig megy a burkolat. És nagyjából 250-300 ezer ft a munkadíj. Most csak egy nagyon általános szituációt vázoltam fel. A munkadíj meghatározása függ a lap méretétől, az elvégzendő feladatok mennyiségétől (vakolás, falazás, stb.). Osztálytársaim akik közül páran már kiviteleznek szintén ennyit szoktak mondani egy totál átlagos fürdőszobára.
A festésről nem tudok nyilatkozni, nincs belelátásom.
Az embereket viszont elég jól ismerem. Mivel jól megy az építőipar ezért szeretnek rátenni 2-3 lapáttal. Szeretnek nagyobbat mondani mint ami valójában van. Ezt a fizetésekre értem. Nyugodtan felezd le azt amit hallassz és megkapod a valós eredményt.
Nekem is építőiparban dolgozik apukám, ráadásul saját vállalkozást vezet.
Igen, vannak több millió forintos megbízások, de általában fél-1 év, mire elkészül. Abból lejön az adó, a szerszám, az anyag, az üzemanyag, kifizeti az alkalmazottakat, hónapokra leosztva ott tart, hogy nettó 300-500 ezer forint a tiszta bevétele csak egyösszegben kapja kézhez.
És mellé fizikai munka, hidegben, kánikulában, koszban, galambszarban dolgozik, nehezeket cipel, kikészül a nap végére.
Okkal nem választottam ezt a pályát, ha csak ugyanennyit keresnék, akkor is jobban megérné a szellemi munka.
Ezt te magad is nagyon egyszerűen leellenőrizeted - kérsz ajánlatokat és rögtön szembejön majd, hogy Pesten 8k/nm alatt szóba sem nagyon állnak veled, max olyanok akikről süt, hogy olyan is lesz a munka végeredménye...
Nálunk a burkoló tök egyedül megcsinálta a 40 nm-es nappalit lábazattal, fugázva 3 nap alatt (és ez nyilván nem nettó munka, hiszen meg kellett várni amíg megköt a lap, durván 1,5+0,5 nap volt). Erre természetsen rájön az anyagköltség, az utolsó fugakeresztig átterhelik a megrendelőre.
Szorozd össze, meg is van a bevétel. Ebből vond le a KATA költségét, az utiköltséget és egy minimális szerszám amortizációt (esetünkben semmi lézeres hunbug vagy bármi, mezei csempevágó, sima vízmérték, fugázó szerszámok.. Egész pakk nem ért 50-et és ha nem veri szét a mester évekig jó)
Egy fürdőszoba nyilván komplikáltabb mint egy terasz vagy nagy nappali, több a vágás, így lassabb a munka is, ezért átlagold.
Köszönöm a hozzászólásokat! Mindenki véleményét elolvastam, úgy látom van két "végpont". Egyik csapat szerint legenda, nagyotmondás, másik oldal szerint ez a realitás.
Azonban akik azt írták, hogy év végéig tart ez csupán, utána a magas nettó munkadíjaknak örökre vége, megkérdezhetem mit kell, vagy mit lehet érteni ezalatt pontosan? Például mi változik jövőre, mit változtat és mi mennyit csökken?
kérdező:
Az, hogy egyszer vége lesz a mértéktelenül a lakossági építőiparba öntött pénznek. A CSOK, az extra csok, a felújítási hitel és társaik konkrétan semmire sem voltak jók, csak arra, hogy felverjék az árakat. Ezek meg fognak szűnni, ez már most borítékolható, csak a dátum a kérdés. Onnantól kezdve pedig brutálisan vissza fog esni az új lakások száma (lsd. 2008 ahol pontosan ugyan ez játszódott le, mint most, csak a mostani durvább lesz...). Ha pedig nincs új kivitelezés akkor csak a felújítás marad. De mivel azzal párhuzamosan, hogy nincs többé állami támogatás meg "ingyen hitel" az emberek még csórósodni is fognak (ami már el is kezdődött, csak nézd meg a fogyasztási mutatókat). Már pedig amikor le van az ember gatyásodva akkor nem fog nekiesni egy milliós fürdőszoba felújításnak. Jó az a régi csempe úgy, ahogy van... Megcsináltatja amit muszáj, a csőtörést maximum, a többi meg kitart.
Az iparos meg majd dönthet:
1) Enged az áraiból egy jelentőset - ami nem mindnekinem lesz járható út, mert aki eddig 8-900e-t összemaszekolt egy hónapban az hirtelen nem fog harmad áron dolgozni, mert nem tudja az életszínvonalát fenntartani
2) Külföldre megy melózni, mert Magyaroszág hiába megy előre, nem hátra, a nyugat korábban is és most is sokkal jobban kezeli és bírja a válaságokat, ott vélhetően jóval kisebb lesz a visszaesés és a magyar iparos még mindig 2-30%-al alá fog menni a nyugati áraknak, mert neki az is elég az itthonihoz képest.
A 2-es egyenes következménye, hogy a kóklerek száma itthon még tovább nő a már jelenleginél is, hiszen nyugaton viszont minőségi kivitelezést várnak el, aki meg erre nem képes az zavarják haza páros lábbal.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!