Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha szüneteltetem az egyéni...

Ha szüneteltetem az egyéni vállalkozásomat, az eddig vállalt munkáimat még befejezhetem, csak újat nem kezdhetek, ugye?

Figyelt kérdés

KATA-s, alanyi adómentes, egyéni vállalkozó vagyok. Pár hónapig szeretném szüneteltetni, viszont vannak olyan munkáim, amit még nem fejeztem be, van amelyik akár 4-5 hónapig is tarthat még. Ugye ezeket befejezhetem, csak újat nem vállalhatok (nincsenek más emberek, egyedül én csinálom interneten keresztül, tanácsadás)?


Ha július 1-jétől kezdem a szüneteltetést (azt állítottam be kezdő időpontnak), akkor augusztusban ugye már nem kell KATA-t fizetnem?


2022. jún. 29. 06:26
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Megkerestem egy könyvelőt és azt a választ kaptam, hogy biztosan van saját könyvelőm, kérdezzem őt...


Na ez Magyarország kérem szépen! Nem segít a könyvelő és nem adhat ingyen oda egy magánszemély valamit egy másik magánszemélynek, mert az ingyen odaadott dologból is hasznot akar az állam... Már nem érdekel, jöjjön a büntetés, ha úgy van!

2022. jún. 29. 09:09
 12/14 A kérdező kommentje:

Utánanéztem... Ha én adok valamit ingyen, mint magánszemély, akkor nekem ugye fixen nem kell belőle adót fizetnem?


A másik magánszemélynek már talán kell, ajándékozási illetéket.


Nekem az a lényeg, én adómentes maradjak, mert tényleg szívesen adom neki, viszont nehogy már még ezekután én fizessek, mikor ingyen adom...

2022. jún. 29. 10:17
 13/14 anonim ***** válasza:
Minek vállalkozik valaki 8 általánossal...
2023. febr. 9. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
És ilyen emberek vállalkozók... Úgy érzem én sikerre tudnám vinni a sajátom.
2023. ápr. 12. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!