Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha szüneteltetem az egyéni...

Ha szüneteltetem az egyéni vállalkozásomat, az eddig vállalt munkáimat még befejezhetem, csak újat nem kezdhetek, ugye?

Figyelt kérdés

KATA-s, alanyi adómentes, egyéni vállalkozó vagyok. Pár hónapig szeretném szüneteltetni, viszont vannak olyan munkáim, amit még nem fejeztem be, van amelyik akár 4-5 hónapig is tarthat még. Ugye ezeket befejezhetem, csak újat nem vállalhatok (nincsenek más emberek, egyedül én csinálom interneten keresztül, tanácsadás)?


Ha július 1-jétől kezdem a szüneteltetést (azt állítottam be kezdő időpontnak), akkor augusztusban ugye már nem kell KATA-t fizetnem?


2022. jún. 29. 06:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
28%

Ha július 1-én kezded a szüneteltetést, akkor júliusa teljes havi Katát kell fizetni (ha akár csak egy napig él a vállalkozás a hónapban, akkor is egész havit kell fizetni).


A másik, hogy nem, nem végezhetsz keresőtevékenységet a szünet alatt, olyat sem, amit előtte vállaltál el. Miből logikáztad ki, hogy lehet ilyet?

2022. jún. 29. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Ha július elsejétől, tehát már azon a napon is szünetel, akkor hogyan élne egyetlen egy napot is abban a hónapban a vállalkozás? Ha elsejétől szünetel, akkor június 30-ig aktív, nem? Utánanéztem, mindenhol ezt írták, hogy így érdemes, hogy elsejétől.


Nem végzek keresőtevékenységet a szünet alatt, 1Ft nem jön be, újat nem vállalok, csak bejezem. A NAV még hivatalosan azt is megengedi és leírja, hogy a már eddig elvállalt munkáidat utólag le is számlázhatod a szüneteltetés ideje alatt. Bevételem nem lesz!!! Anyám borogass...

2022. jún. 29. 07:09
 3/14 A kérdező kommentje:

Amit kaptam dokumentum, abban ezt írja: A vállalkozói tevékenység szünetelésének kezdő napja: 2022.07.01.


Tehát már július elsejétől nem él a vállalkozás, miért kellene nekem adót fizetni augusztusban? :D

2022. jún. 29. 07:12
 4/14 A kérdező kommentje:
Amiket pedig be akarok fejezni, azokat már kifizették, és számlát is adtam róla, szóval semmi új ügyfél és bevétel nem lesz, csak amit nekik vállaltam, befejezem.
2022. jún. 29. 07:22
 5/14 anonim ***** válasza:

A szünetelés időpontjában igazad van. Tényleg jó a 07.01, így arra a hónapra már nem kell katát fizetned.

Viszont dolgozni nem dolgozhatsz. A keresőtevékenység nem azt jelenti, hogy új ügyfelet vállalsz vagy számlázol. A folyamatban lévő (akár leszámlázott) munkát sem fejezheted be. Mivel dolgozol, ezért aktív vállalkozásodnak kéne lenni.

Üdv.: egy könyvelő

2022. jún. 29. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Az durva... És ilyenkor mi a teendő? Szimplán az ügyfél járt rosszul, vagy én is bajba kerülhetek? Erről nem tudtam, azt hittem ezeket befejezhetem...


Egyébként egy weboldalon keresztül csinálom ezt az egészet, viszont a weboldalt neki adtam egy ismerősnek, aki folytatja tovább, egy ideig az én segítségemmel. Tehát ő vállalkozás alatt tovább fogja csinálni, megtartva az ügyfeleket. Ez sincs rendben, hogy ő általa (másik vállalkozó) az ügyfelek megkapjál még azt, ami jár nekik?

2022. jún. 29. 08:00
 7/14 A kérdező kommentje:
Ez egyébként egy nagyon egyszerű dolog, e-mailben kapnak szimpla tanácsadást.
2022. jún. 29. 08:02
 8/14 anonim ***** válasza:

Leginkább te járhatsz pórul, nem az ügyfél. Tanácsadó vagy, de lehet, hogy a döntésed előtt érdemes lett volna egy szakember tanácsát kikérned, mert ebből így akár nagyon rosszul is kijöhetsz.

A weboldalt neki adtam egy ismerősnek dolog is lehet cinkes, érdemes lenne megnézni, hogy kinek a nevén volt/lesz a domain, valamint nézz utána a térítés nélküli átadásnak is.

2022. jún. 29. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Nem olyan tanácsadó vagyok, nem jogi, ebben nem annyira vagyok otthon.


És ha az ügyfelek azután kapják tovább a szolgáltatást, ha újra elindul a vállalkozás? Pár tíz emberről van szó, ha beleegyeznek, ez sincs rendben?


A weboldal nem a vállalkozás nevén volt, saját nevemen. Időm nem engedi most, hogy teljes mértékben ezzel foglalkozzak, tehát tényleg ingyen adtam oda, én, mint magánszemély egy másik magánszemélynek, aki mint saját tulajdonát, majd használja később a vállalkozásához. Ekkor is van ez a térítés nélküli átadás?

2022. jún. 29. 08:44
 10/14 anonim ***** válasza:
Ahogy írtam is, kérd ki szakember tanácsát, mert ezek a dolgok már túlmutatnak a gyk-n szerintem.
2022. jún. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!