Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Belenézhet az APEH-os a...

Belenézhet az APEH-os a számítógépbe, vagy nem?

Figyelt kérdés
Kisebb fajta vita bontakozott ki a baráti körben. Azon tanakodtunk, hogy ha mondjuk van egy üzletem, abban pedig egy számítógépem, amin nincs hivatalos számlázó program, ill. készletnyilvántartó, akkor egy esetleges ellenőrzéskor belenézhet-e az APEH-os! Volt aki azt mondta,hogy nem, mivel nincs hivatalos program fent (tehát amiről papírom lenne,mert mondjuk kézzel írom a számlát),ezért mondhatom azt, hogy magáncélra van bent a gép. A másik azt mondta, hogy belenézhet viszont szigorúan az üzletre vonatkozó adatokat. CSak ezt azért tartom butaságnak, mert mi van, ha én mondjuk nem üzlet, ha nem szerelem néven csinálok mappát, na akkor abba már megint nem nézhet bele, mert az személyes!
2010. szept. 20. 08:54
 1/2 anonim ***** válasza:
Nincs joga belenézni a gépedbe. Ha alapos gyanúja van, hogy a gépen olyan adatokat tárolsz, akkor a rendőrség lefoglalhatja. A BSA szeret az APEH-hel fenyegetni, de az is csak üres fenyegetés.
2010. szept. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Nekem is ez volt a gyanúm!
2010. szept. 20. 09:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!