Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Melyik a legolcsóbb módja...

Melyik a legolcsóbb módja annak, ha céget szeretnék? Mindegy milyet, csak a lehető legolcsóbb legyen.

Figyelt kérdés

Sosem volt cégem, viszont szeretnék autót lízingelni.

Nincs hitelbírálat, meg semmi ilyesmi, csak ha van cégem, 20% helyett 10% önerő kell és netto lesz minden, a havidíj is.


Mi a legolcsóbb módja, hogy céget vásároljak?

Illetve ha nincs semmilyen mozgás cégen belül, akkor kell havidíjat vagy bármit fizetni?


Alapítani nem akarok, mert 3 millió ft-ot nem akarok beletolni.

Tényleg csak a lízingelés a célom vele, mellette katás vállalkozó vagyok.


2022. jún. 15. 13:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Annyit tudsz azért, hogy a lízingdíjat ÁFÁsan fizeted ki, és az ÁFÁt visszaigényelheted. Már ha van máshonnan származó bevétele a cégnek.

Gondolod, hogy éveken keresztül kapod vissza az ÁFÁt egy olyan cégnek, ami nem is csinál semmit, pontosabban nincs bevétele?

2022. jún. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Japán Gulyás ***** válasza:
De ha KATA-s vállalkozó vagy akkor nem lenne több értelme átapportálni az eszközeidet egy Kft.-be és élvezni a korlátolt felelősség intézményét? Az hogy lízingelhetsz csak hab lenne a tortán.
2022. jún. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1# azért tettem fel a kérdést, mert sajnos egyáltalán nem értek hozzá.

Jelenleg katàt fizetek, nyugtákat írok néha és ennyi.

Mellette alkalmazottként dolgozok.


2# A katás vállalkozásom az online tananyagok árusítása, céges eszköznek max 3-4 elektronikus eszközt tudnék felmutatni, semmi mást.

Nincsen semmilyen termékem, csak szolgáltatást nyújtok.

Jelenleg kb havi 320-400 ezer ft a bevételem, de kiadásom az szinte semmi, csak a kata díja.


Ha kft-be szeretném áttenni, akkor annak milyen költségei vannak?


(Próbáltam könyvelőt keresni interneten, de rengeteget találtam. Beszéltem is párral, de nagyon tájékozatlannak tűntek. Úgy tűnt, mintha szeretné, hogy elmenjek személyesen, és kifizessem az óradíjat, de nem érti meg már telefonban sem, mit szeretnék)

Ha valaki ajánl egy BP-i hozzáértő könyvelőt, nekem az is teljesen megfelel.

Szeretném megtanulni, hogyan működik ez a rendszer.

2022. jún. 15. 14:28
 4/5 Japán Gulyás ***** válasza:
Hát basszus, ha Rogán Tóni a szupertitkos találmányát milliárdokra tudta értékelni akkor te nehogy már ne tudj egy munkához használt Excel fájlt 1,5 millió forintra becsülni. Cégalapításkor teszel egy ügyvéd által ellenjegyzett nyilatkozatot, hogy az általad fejlesztett elektronikus eszközök értéke 1-1-1 millió forint és meg is van az alaptőkéd (bár lehet, hogy most csak 50%-ban lehet apport, de ez mindegy is). Ha azok az online tananyagok simán hoznak havi 300+-t akkor ez abszolút hiteles is.
2022. jún. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

1. Konyvelok.hu forum

2. Cégautó adó

2022. jún. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!