Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Megéri befektetni a mezőgazdas...

Kletyka kérdése:

Megéri befektetni a mezőgazdaságba nulla hozzáértéssel?

Figyelt kérdés
Villamosmérnök vagyok, de érdekelne passzív bevétel a fizetés mellé, egyik ötletem föld vásárlás lenne. Természetesen 0 hozzáértésem van. A kérdés, hogy lehet e úgy gazdálkodni, hogy egy bérmunkásra bízom a föld művelését, és tényleg egy passzív bevételi forrásként tekintek a földre. Vagy ha bérlem a szükséges eszközöket meg tudom tanulni a gazdálkodást? Milyen gyakran kellene foglalkozni a földdel? Megéri a befektetést egyáltalán? Eléggé az egekben vannak a föld árak. Ha belevágnék mit érné meg termeszteni? Minden érdekel, a negatív kritika is!

2022. máj. 6. 19:11
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
47%

Nem.

Miért: 3 millió egy hektár föld.

Túl sok már az aszályos év.

Ha belefektetsz kukoricába 300 ezres kiadást (/szezon) és egy gyengébb év van 2-3 tonnás terméssel, akkor jó ha a 300 ezret kivetted.


A föld annak jó, aki régebben vett nagy táblákat olcsón és megvan a géppark, szakértelem hozzá.

De akkor se hoz annyit, mint a panelba gondolják.

2022. máj. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:

Szia szerintem nem érdemes bele fektetni a mezőgazdaságba tudás nélkül

Van e konkrét terves

Ha van írd meg

2022. júl. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!