Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogy van ez hogy ilyen emberil...

Hogy van ez hogy ilyen emberileg nulla személyek sikeresek?

Figyelt kérdés

Első és legfontosabb, én nem panaszkodom és irigykedem, csak feltűnt egy jelenség:


Céges összejövetelen voltam ahova mindenki hozta a párját. 2 kolleganőmnek a férjeik vállalkozók. Összefoglalva lenéző, hőbörgő, obszcén, látszólag buta, primitív, alkoholista emberek, nulla végzettséggel és mégis sikeres vállalkozók.

Egyet nem értek...ez a mentalitásuk megvan alkohol nélkül is...az ügyfelek hogy állnak szóba egyáltalán velük?


2020. júl. 6. 21:08
 1/8 anonim ***** válasza:
49%
ez valóban nem irígység, szimpla előítélet...ránéztél 2 vadidegen, ismeretlen emberre, és az alapján, hogy buta, primitív, alkoholista embereknek nézted őket, egyenesen levontad, hogy biztosan a vállalkozásukat is ilyen állapotban működtetik...
2020. júl. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%
Én intelligens és antialkoholista vagyok, kezdem érteni, miért nem megy jól a vállalkozásom :)
2020. júl. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
66%

Valami kompetenciájuk mégis lesz, amivel még ellensúlyozzák mindazt a rosszat, amit te láttál rajtuk.


Lehet, hogy csak akkor ilyenek, amikor "kiengednek", vagy a feleségeik előtt játsszák a nagymenőt, és az üzleti életben összeszedettebbek valamivel.


Amúgy én is láttam már ilyen vállalkozót, de elég sokat ismerek, és nem ez az általános.

2020. júl. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
43%
jajj egyes ne tegyünk már úgy, mintha ez nem látszódna első ránézésre
2020. júl. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
34%
1-es vagyok...ha lenne összefüggés a kettő között, akkor miért nem sikeres vállalkozó mindenki? elvégre itt most arról van szó, hogy aki kevésbé intelligens és még elég bunkó is, az lehet sikeres, akkor csak lejjebb kell süllyedni, mert az bárki tud lenni...
2020. júl. 7. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
83%

Ismerem a típust, "vazzevállalkozónak" szoktam nevezni, szülővárosom "elitje" jelentős részben ilyenekből áll. Zavarosban halásznak, eléggé gátlastalanok szinte bármihez, ez a sikerük titka.


Ugyanakkor nem lehet belőlük általanosítást levonni, mert ezek az emberek eljutnak egy bizonyos szintig, de maximum a középvállalkozói szintet épp megütik, utána nem tudnak tovább jutni, mert hiányzik belőlük sok olyan tulajdonság, ami már kellene ott. Az a vezetési stílus, ami kisvállalkozásnál még működik, középvállalatnál már nem.


Másrészt ne általánosíts a másik irányba sem, nem csak ők sikeresek, rengeteg a sikeres emberek között a barátságos, kulturált, művelt is, csak ők más körökben gazdagodnak meg.

2020. júl. 7. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Milyen válallkozásban tevékenykednek? Bár azt lehet nem tudod.


Lehet csak számodra primitív buta emberek. Az a helyzet, hogy sok az ismeretlen tényező. Lehet ha megkérdeznénk mást, lehetséges, hogy ellentétes reakciót kapna.


De az előttem válaszolónak igaza van.

2020. júl. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
azért mert vállalkozók még nem biztos, hogy sikeresek is.. lehet nullszaldósak, vagy veszteségesek.. mert új bömös áll a villa előtt attól még lehet veszteséges a vállalkozása.
2020. júl. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!