Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mibe kerülne egy számítógép...

Ferenc88453 kérdése:

Mibe kerülne egy számítógép szerelő üzletet ki alakítani így 2021-ben?

Figyelt kérdés
Tuti nem olcsó hogy elszálltak az ársj (nem csak pénzre gondolok)

2021. okt. 27. 09:23
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
előző kb mindent leírt.
2021. okt. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

A számítógép szerviz az Windows konfiguralas ? Mert akkor a 10nek igaza van.


De a mai napig javítanak számítógépeket pl elflashelt BIOS után, VGA ami még ér valamit de tönkrement, laptopok amibe Cola folyt és hasonlo dolgok.


Ez a szerviz.

Különben amit irsz, a rendszergazdai tevékenység is életképes mert nem csak pistikenek kell installalni hanem cégeknek, tehát az is életképes tud lenni.

2021. okt. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

#12: Cégek esetében három féle út szokott lenni:

- 1: Kis cég, de van informatikusuk, akire rábízzák az egészet

- 2: Kis-közepes cég és van bejáratott szervizes cégük, aki helyett bekerülni szinte lehetetlen

- 3: Nagy cég, ahol üzleti gépeket vesznek helyszíni garanciával, a garancia lejárta után pedig leselejtezik őket


Ergo cégeknek szolgáltatni új húsként kb lehetetlen vállalkozás.

Magánszemélyeknek meg nem éri meg. Tudom, tapasztaltam. Anno rendszeresen jártam ki házhoz. Windowst telepítettem, vírust irtottam, alaplapot vagy memóriát cseréltem, stb. Egy kínszenvedés volt a végén, mert az embereknek nem volt pénzük, amikor már azzal hívtak, hogy "lassú a gép", az nem lassú volt, hanem használhatatlan, hogy egy Start menü 2 perc volt, mire megjelent.

És akkor kipucoltam, rendbe tettem nekik az egészet ott a helyszínen, bele tellt 2 órába, aztán mikor 5 ezret kértem érte, csak néztek, hogy az sok.

Elegem lett, csináltam egy PTI diplomát, most szoftverfejlesztőként ezerszer nyugisabb a melóm és sokkal többet keresek.

2021. okt. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Nem értek veled egyet.

Közel 8 évig csináltam (meguntam és elajandekoztam a vállalkozást) és volt pár 100+ gépes megrendelőnk, és sok 5-30 gépes. Nem dobjak ki a gari lejárta után a cuccokat, és be lehet kerülni.


Magánszemélynek nem éri meg legalábbis így nem hogy Windowst instalallsz haznal.

2021. okt. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
1. Tudok gépet szerelni, ha nem tudnék meg se kérdezném, 2. Nem vagyok iskolás hanem egy érett ember vagyok aki rendes munkát akar magának akár ön erőből is 3. ez az oldal arra jó hogy segítsünk másnak a problémáiba vagy kérdéseiben, 4. Nem is kérdeztek csak ítéltek anélkül hogy ismernétek az embert, 5. Köszönöm annak a válaszát aki segítő szándékkal írt
2021. okt. 27. 21:53
 16/18 A kérdező kommentje:

Nem csak annyi lenne hogy Windows telepítés, jó istenem nem 😅

Inkább ilyen gamer bolt szerűségre gondoltam PCX meg az iPon az csak kérdés volt hogy mennyire müködhetne, de ezek szerint nem, az a végső el képzelésem a Pixel bolt egy Game Pub és egy gép szerelde egyvelege lenne össze gyúrva ahol nem csak eSport rendezvények lennének, hanem gép összerakó verseny is, de nyílván elöször kicsiben kell kezdeni ezért nem írtam mindent le

2021. okt. 27. 22:02
 17/18 anonim ***** válasza:

Hát először eszembe jutott hogy reball station meg hasonlókat kell venni erre a köv lépés hogy számítógépes játékkal játszanak.


Hát nekem ez zűrzavaros, nagyon.

2021. okt. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Akkor ezt ne bántásnak vedd, pusztán azt hogy objektíven leírom a benyomásaimat.


Nekem úgy tűnik hogy nagyon sokat akarsz fogni de közben keveset markolsz. Az elképzelések nagyon nagyok, de közben nem látod az egész valós mélységeit, részleteiket, a realitásokat és a buktatókat. Így elég könnyű már az elején elhasalni. De biztos megkapom hogy csak az álmaidról akarlak lebeszélni, meg ilyen negatív vagyok. Isten ments. Ha érzed magadban az elhivatottságot akkor csináld. Értesz hozzá, így utána tudsz nézni kb milyen árak vannak a piacon, milyen tágyi javak szükségesek az induláshoz, mennyibe kerül üzlethelyiség bérlése stb...


Sok szerencsét.

2021. okt. 28. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!